Partnerzy serwisu:

Rusza budowa pierwszej stacji tankowania wodoru dla seryjnych pociągów iLint

informacja prasowa 26.10.2020 1,5k

Rusza budowa pierwszej stacji tankowania wodoru dla seryjnych pociągów iLint
Fot. Alstom
Alstom, Rhein-Main-Verkehrsverbundes (RMV) oraz Infraserv Höchst wybudują infrastrukturę wodorową w regionie Ren-Men. Od grudnia 2022 roku stacja tankowania będzie zaopatrywała w wodór największy na świecie tabor pociągów pasażerskich Coradia iLint wyposażonych w ogniwa paliwowe. Całkowita wartość zamówienia wynosi 500 mln euro.
Już za kilka miesięcy w parku przemysłowym Industriepark Höchst powstanie pierwsza stacja tankowania wodoru dla pociągów pasażerskich w Hesji. Będzie to druga tego typu stacja na świecie. Alstom dostarczy RMV pociągi wodorowe Coradia iLint, a operator parku przemysłowego Infraserv Höchst wybuduje stację tankowania i będzie nią zarządzać. Od grudnia 2022 roku stacja tankowania będzie zaopatrywała w wodór największy na świecie tabor pociągów pasażerskich wyposażonych w ogniwa paliwowe. Uroczyste rozpoczęcie prac, z udziałem sekretarza stanu przy Ministerstwie Gospodarki, Energii, Transportu i Mieszkalnictwa w Hesji, Jensa Deutschendorfa, miało miejsce 26 października 2020 roku.

– W 2022 roku bezemisyjne pociągi z ogniwami paliwowymi zastąpią stare pojazdy z silnikiem Diesla, zapewniając elektryczną eksploatację bez linii napowietrznych, co może okazać się interesującą alternatywą również dla innych regionów. Chciałbym podziękować RMV i Industriepark Höchst za ich odwagę w realizacji tego innowacyjnego projektu – powiedział Deutschendorf.

– Dzięki napędzanym ogniwami paliwowymi pociągom Alstom, RMV otwiera nowy rozdział bezemisyjnej mobilności. Zamówienie na 27 pociągów pozwala nam ustanowić światowy rekord: w lokalnym transporcie publicznym nie ma na świecie większego taboru napędzanego ogniwami paliwowymi. Co ważne, możemy zrealizować to gigantyczne przedsięwzięcie zgodnie z harmonogramem i w ramach wyznaczonego budżetu – powiedział dyrektor zarządzający RMV, Knut Ringat. Całkowita wartość zamówienia wynosi 500 mln euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony