Partnerzy serwisu:

Ruch pociągów na odcinku Wodzisław Śląski – Olza przywrócony po czterech dniach

kł, Rynek Kolejowy 17.05.2021 2,1k

Ruch pociągów na odcinku Wodzisław Śląski – Olza przywrócony po czterech dniach
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Patryk Farana
Zgodnie z zapowiedziami, PKP PLK przywróciły ruch pociągów po podmyciu torów na odcinku Wodzisław Śląski – Olza linii kolejowej nr 158. 
Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, 12 maja wieczorem po intensywnych opadach deszczu na szlaku Wodzisław Śląski – Olza na linii Rybnik – Chałupki służby techniczne stwierdziły podmycie toru. Dla bezpieczeństwa wstrzymano ruch pociągów, co spowodowało konieczność zastosowania komunikacji zastępczej pociągów regionalnych i objazdów pociągów dalekobieżnych przez Racibórz.

PKP PLK zapowiadała wstępnie, że przywrócenie ruchu planowane jest na poniedziałek, 17 maja. Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PLK, to się udało – dziś o godz. 9:30 przywrócono ruch pociągów między Wodzisławiem Śląskim a Olzą,

– Przy usuwaniu skutków ulewy non-stop pracowały ekipy techniczne pociągu sieciowego i specjalnych pojazdów. Prowadzone były prace przy torze podmytym na  długości 110 m oraz przy trzech podmytych słupach sieci trakcyjnej. Naprawy wymagały urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Konieczne było udrożnienie rowów odwadniających, przepustów, odbudowa i naprawa podtorza. Roboty były wykonywane w trudnych warunkach, w przekopie. Dojazd na miejsce był możliwy tylko torem – informuje Głowacka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony