Partnerzy serwisu:

Ruch pociągów na linii do Zakopanego wstrzymany z powodu podmycia toru

Jakub Madrjas 06.08.2021 8,7k

Ruch pociągów na linii do Zakopanego wstrzymany z powodu podmycia toru
fot. M. Szymajda
Na trasie z Krakowa do Zakopanego, na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie nasypu i podmycie toru kolejowego - informuje PKP PLK.
Jak informuje zarządca infrastruktury, ze względów bezpieczeństwa wprowadzono komunikację zastępczą, działa też specjalny zespół zarządzania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników.

- Na miejscu są służby techniczne Polskich Linii Kolejowych. Oceniany jest stan toru oraz możliwość zabezpieczenia i wznowienia ruchu pociągów. Sytuacja meteorologiczna jest dynamiczna, wstępnie ocenia się, że naprawa toru może zająć dwa lub trzy dni - podały służby prasowe PKP PLK.

Za pociągi Polregio - komunikacja zastępcza wprowadzona została na odcinku Chabówka – Nowy Targ. Za składy uruchamiane przez PKP Intercity i Koleje Śląskie – komunikacja zastępcza jest na odcinku Chabówka – Zakopane. 

Pociągi na trasę Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane wróciły 26 czerwca podczas corocznej przerwy wakacyjnej w remoncie torów. Obecnie czas przejazdu pociągów z Krakowa pod Gubałówkę jest jednym z najdłuższych w historii. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku i dopiero po zakończeniu wszystkich prac będziemy mogli liczyć na poprawę oferty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony