Partnerzy serwisu:

Rozpoczęły się testy Albatrosów Trenitalii. Z pasażerami pojadą od wakacji 2019

Michał Szymajda 10.02.2019 5,5k

Trenitalia, po zakupie 19 pociągów Albatros V250, których wcześniej nie chcieli Holendrzy i Belgowie, rozpoczyna ich testy. Z pasażerami mają pojechać latem 2019 roku.
Koleje Włoskie przygotowują Albatrosy do kursowania na trasie Mediolan – Bolonia – Ankona – Pescara – Bari – Lecce od lata 2019 roku. Kolejną trasą gdzie mają się pojawić będzie Wenecja – Bolonia – Bari – Lecce. Na razie włoski odpowiednik UTK zezwoli na kursowanie tych pociągów z prędkością 200 km/h. Pierwszy przejazd testowy miał miejsce 4 lutego na trasie z Mediolanu do Bolonii. W pociągu byli wyłącznie pracownicy Trenitalii i technicy. 

Trenitalia kupiła Albatrosy w sierpniu 2017 roku od spółki Leonardo, wydzielonej z AnsaldoBredy – producenta pojazdów. Sama AnsaldoBreda została wkrótce po wyprodukowaniu pociągów sprzedana Hitachi. Wcześniej borykała się z olbrzymimi problemami finansowymi, których przyczyną była seria opóźnionych bądź źle wykonanych kontraktów. Jednym z nich była właśnie produkcja Albatrosów V250 dla Holendrów i Belgów, którzy ostatecznie odmówili wpisania ich na stan po zaledwie kilkutygodniowym okresie kursowania. (obszernie historię opisaliśmy tutaj).

Do kursowania zostanie przygotowanych 17 z 19 pojazdów. Dwa z nich zostaną rozebrane i posłużą jako bazy części zamiennych. Pociągi otrzymały oznaczenie ETR 700, część otrzymała już niezwykle efektowne, nowe malowanie Trenitalii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony