Partnerzy serwisu:

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na połączenie Praga – Rijeka i Praga – Split

Michał Szymajda 18.02.2021 5k

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na połączenie Praga – Rijeka i Praga – Split
Pociąg RegioJet do Rijeki na stacji w PradzeFot. ms, rynek-kolejowy
RegioJet rozpoczął sprzedaż biletów na sezonowe pociągi do Choracji. Bilety są w przystępnych cenach, w tym roku pociągi dotrą też do Splitu, będzie możliwość przewozu roweru.
W 2020 roku połączenie z Czech do Chorwacji, realizowane przez prywatnego operatora kolejowego, okazało się sukcesem. RegioJet wyprzedał 90% miejsc na wszystkie pociągi, które rok temu kursowały z Pragi do Rijeki przez Słowację, Węgry i Słowenię.

W tym roku dojdzie do istotnych zmian: pociągi ominą Słowenię, pojadą za to przez Budapeszt i Zagrzeb, a ponadto dojadą nie tylko do Rijeki, ale też do Splitu, bardziej na południe. 15-wagonowy skład, w którym pomieści się 650 pasażerów, będzie rozdzielany na dwie grupy wagonów na stacji Ogulin. Ze Splitu i Rijeki, za dodatkową opłatą, będzie możliwość dotarcia autobusami do innych miejscowości na adriatyckim wybrzeżu, także w Czarnogórze.

Od 18 lutego można już rezerwować bilety na pociągi. Miejsca siedzące na pociągi, które ruszą w końcówce maja, są dostępne w cenie od 590 koron, miejsca leżące w kuszetkach – od 790 koron do Rijeki i od 1090 do Splitu. Jak informuje portal zdopravy.cz, jest możliwość przewozu roweru za kwotę 300 koron (ok. 52 złote). Należy mieć jednak na uwadze, że z czasem bilety będą droższe. Pierwszy z pociągów wyruszy w trasę 28 maja, a ostatni 27 września. Do końca czerwca i przez wrzesień pociągi zaplanowano 3 razy w tygodniu, w lipcu i sierpniu będą kursować codziennie.

RegioJet wprowadza też nowe zasady anulowania biletów. W przypadku anulowania rezerwacji do 60 dni przed odjazdem RegioJet zwraca 100% ceny biletu, do 30 dni opłata za anulowanie wynosi 25% ceny biletów. Jeśli zdecydujemy się na zwrot w ciągu 14 dni otrzymamy 50% wartości biletu, później pieniądze nie są już zwracane.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony