Partnerzy serwisu:

Rozpoczęła się budowa przystanku kolejowego Warszawa Powązki

Michał Szymajda 23.04.2019 5k

Rozpoczęła się budowa przystanku kolejowego Warszawa Powązki
Tu powstanie przystanek Warszawa Powązkifot. MS, Rynek Kolejowy
Rozpoczęła się budowa nowego przystanku kolejowego na warszawskiej linii obwodowej. Pierwsi pasażerowie mają skorzystać z niego już w grudniu 2019 roku.
Do nowego przystanku „Warszawa Powązki” dostaniemy się z wiaduktu nad linią kolejową znajdującego się w ciągu ulicy Powązkowskiej lub z kładki, która będzie zlokalizowana po drugiej stronie peronu i połączy ulicę Duchnicką na Żoliborzu z peronami 2 i 1 oraz z Wolą. Pierwotnie PKP PLK planowało, że kładką dotrzemy na perony tylko od Żoliborza.

Kładka połączy dwie dzielnice

– Jeszcze ponad rok temu wydawało się, że komfortowym połączeniem przez kładkę na perony będzie się cieszył tylko Żoliborz. Udało się jednak uporządkować status działek po stronie wolskiej i namówić PKP PLK do przedłużenia kładki na Wolę. Cieszymy się, że PKP PLK zauważyło taką potrzebę i wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym – powiedział radny Maciej Binkowski.

Przystanek Powązkowska będzie obiektem podobnym do tych, jakie PKP PLK zbudowały już na linii obwodowej, jak uważa przedstawiciel PKP PLK, nie ma sensu zmieniać dobrze wykonanego projektu.

– Przystanek Warszawa Powązkowska otrzyma estetyczne wiaty na obu peronach, które przykryją 70% peronu. Tablice informacji pasażerskiej, które się tu pojawią będą oczywiście zintegrowane z całym systemem na linii obwodowej. Pojawi się monitoring i nowoczesne oświetlenie – powiedział Rafał Banaszkiewicz, zastępca dyrektora projektu PKP PLK.

Od strony zachodniej, z wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej, zejdziemy na peron nr 2 po schodach lub zjedziemy windą, natomiast na peron nr 1, przystający do wykopu, PKP PLK zbuduje rampę i schody. Od strony wschodniej, z nowej kładki, na oba perony zjedziemy windami lub zejdziemy schodami.

Jakie utrudnienia?

Do sierpnia nie planuje się zmian w rozkładzie jazdy, choć z czasem pociągi będą poruszały się tu po jednym torze. Od sierpnia do października nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie to oznaczać odwołania części kursów odbywających się po linii obwodowej, czy jedynie zmiany w rozkładzie jazdy.

Prace przy budowie zostały opóźnione, ze względu na zmiany w projekcie, który poprzednio nie uwzględniał kładki nad całym wykopem. Niestety prac przy przystanku nie udało się zrealizować równolegle z modernizacją całej linii obwodowej, która zakończyła się późną jesienią 2018.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony