Partnerzy serwisu:

Rozpoczęcie budowy nowych przystanków na PKM jeszcze w październiku

Michał Szymajda 03.10.2016 407

Rozpoczęcie budowy nowych przystanków na PKM jeszcze w październiku
Rozpoczęcie budowy nowych przystanków na PKM jeszcze w październikufot. PKM
3 października oficjalnie przekazano teren pod budowę dwóch nowych przystanków na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Oficjalne przekazanie generalnemu wykonawcy terenu pod inwestycję odbyło się przy udziale zarządu PKM jako inwestora, PKP PLK i PKP SA – jako właścicieli gruntów,oraz przedstawicieli konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman. Podpisanie umowy na wykonanie inwestycji miało miejsce już wcześniej – 22 września. Budimex i Ferrovial Agroman wybuduje obydwa gdyńskie przystanki PKM za kwotę 25,5 mln zł. W przetargu wzięło udział 7 firm. Przystanki Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion przy linii 201 zarządzanej przez PKP PLK mają powstać w szybkim tempie. Oba mają być oddane inwestorowi maksymalnie do końca lipca 2017 roku.

– W październiku wykonawca powinien wejść na plac budowy oraz przedstawić PKM do zatwierdzenia szczegółowy harmonogram robót, które powinny się rozpocząć także w tym miesiącu – pisze w komunikacie Pomorska Kolej Metropolitalna. Warto przypomnieć, że Budimex ma już doświadczenie w pracy nad PKM. Spółka ta budowała PKM na całym odcinku od Gdańska Wrzeszcza do Gdańska Osowy. Po zakończeniu budowy przystanku Gdynia Karwiny wyłączony z eksploatacji zostanie przystanek Gdynia Wielki Kack.

W ramach innej inwestycji przebudowany został układ torowy na stacji Gdańsk Osowa, dzięki czemu ładunki z przekroczoną skrajnią mogą przejechać tamtędy w bezpiecznej odległości, natomiast autobusy szynowe zatrzymują się bliżej krawędzi peronu. Te prace kosztowały 7,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony