Partnerzy serwisu:

KK 2017. Rozpoczął się VII Kongres Kolejowy

Jakub Madrjas 23.11.2017 1,3k

KK 2017. Rozpoczął się VII Kongres Kolejowy
Fot. Łukasz Patera
Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński i przewodniczący Railway Business Forum Adrian Furgalski otworzyli dziś w Warszawie Kongres Kolejowy – najważniejszą konferencję w branży.
Przewodniczący RBF Adrian Furgalski podkreślił na początek wyjątkowo wysoką frekwencję na tegorocznym Kongresie. Obecni są m.in. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel oraz wielu przedstawicieli świata przemysłu i biznesu kolejowego, w tym prezesów czołowych spółek.

– Myślę, że trwa już czas, kiedy środowisko szeroko rozumianej kolei spotyka się nie, żeby dyskutować, dlaczego jest źle, tylko jak bardzo jest dobrze i co zrobić, żeby było jeszcze lepiej – powiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, podkreślając rosnące wyniki przewozów pasażerskich i towarowych. – Mam nadzieję, że modernizowana infrastruktura będzie w stanie przewozić coraz więcej ładunków, że PKP Intercity będzie notować kolejne kilkunastoprocentowe wzrosty liczby pasażerów, oraz że PolRegio będą we współpracy z kolejami samorządowymi dalej dowozić ludzi do pracy i szkół – mówił prezes PKP SA.

Jak zapewnił, PKP SA nie będzie w tym przeszkadzać, tylko pełnić w coraz większym stopniu rolę integratora sektora kolejowego. – I to nie tylko w Grupie PKP – zapraszam do współpracy wszystkich tych, którzy chcą działać na rzecz polskiej kolej – podsumował Mamiński.

To już siódma edycja Kongresu Kolejowego. Ta największa i najbardziej prestiżowa konferencja w branży transportu szynowego organizowana jest przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR, wspólnie z Forum Kolejowym – Railway Business Forum. Uczestnictwo w Kongresie Kolejowym 2017 jest darmowe, jednak wymaga akredytacji.

Wszystkie poprzedni edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla całego środowiska kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, w rozmowach wzięło udział kilkaset osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu.

W 2017 r. zostaną poruszone następujące tematy: Rola kolei w systemie transportowym państwa; kolejowe przewozy towarowe; smart railways – inteligentna kolej; infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023; inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych oraz bezpieczeństwo na kolei.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony