Partnerzy serwisu:

Rowery na kolei

Transport Publiczny 02.10.2013 151

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-10-02 14:32:37 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
"Spora część taboru, nawet relatywnie nowego, nie jest przystosowana do wygodnego przewożenia jednośladów."

No właśnie. W ostatnich 2-3 latach Intercity zleciło naprawy kilkuset wagonów, a do tej pory nie jest w stanie wyposażyć wszystkich swoich składów w wagony przystosowane do przewozu rowerów. A jakiż to problem przy okazji naprawy głównej wywalić siedzenia w 2 przedziałach i wyciąć otwory w ścianach między przedziałami?
2013-10-02 14:35:20 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
Bardzo dobry sposób rozumowania. Wreszcie ktoś mówi o tym głośno. Może kiedyś coś się zmieni. Na IC nie liczę, bo brak tam wizjonerów.

Wreszcie ktoś ważny o tym powiedział i zamknie dzioby komentarzom typu, że "w busie, czy samolocie nie ma miejsc na rowery i nikt nie narzeka"...

Kolej ma lub może mieć przewagę w kilku aspektach:
- szybkość (np z Katowic do Warszawy nie ma nic szybszego od kolei, albo połączenia regionalne w dużych aglomeracjach, jak SKM w Trójmieście)
- miejsca sypialne lub kuszetki (na tym polu jest słabo, ale ani bus, ani auto, ani samolot nie zapewnią takiej wygody, jak kolej. Podróżny może zaliczyć sen podczas jazdy! I jest już gotowy z samego rana na drugi dzień do pracy, lub wypoczynku np na urlopie)
- miejsca na rowery - zero konkurencji, nie licząc własnego auta. Przez brak często miejsc w pociągach, lub brak pociągów z takimi miejscami po prostu podróżny musi korzystać z własnego auta. Też nie wykorzystane możliwości i rowerzyści po prostu boją się już jeździć pociągami, z racji braku dostosowania, braku miejsc, etc...
2013-10-02 16:08:20 Autor: szczur
---.net.stream.pl
Też byłem (niedługo co prawda) takim pasażerem. Jak kilka lat temu pociąg z Bytomia do Gliwic miał jeszcze godziny odjazdów pasujące pracownikom, a nie "specjalistom" z KŚ.
2013-10-02 18:10:58 Autor: Adaś :)
---.c201.msk.pl
Kiedyś jeździłem pociągami z rowerem.... do czasu, gdy PR wywindowały cenę za przewóz roweru na 7zł ... :/
2013-10-02 21:02:29 Autor: peron 7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jestem zwolennikiem opcji za tym aby rowery przewoźić za friko,mniejszy problem jest w kiblach PRów,a podróżni jak i nieliczni kolejarze służą nieraz pomocą, gorzej jest w wagonach ICków tu już można zaliczyć zjepke a że nie na początku albo że nie na końcu składu, ale na przestrzeni 3lat zauważyłem że w sezonie letnim dalsze relacje zawsze są z wagonem przystosowanym do rowerów,tylko te 4ry wieszaki to kropla w morzu potrzeb
2013-10-02 21:32:03 Autor: m.
---.static.sitel.net.pl
Ja od roku codziennie jeżdżę pociągiem z rowerem. Dojeżdżam do pracy. Kolejami Śląskimi. Prosiłbym tylko, żeby wymyślając, czy zainstalować miejsca na rowery pomyślano też nad ich ergonomią i bezpieczeństwem. Tak naprawdę jedyne porządne miejsca do przewozu rowerów są we Flirtach - w Elfach 6-członowych hak jest tak wysoko, że ktoś niższy z cięższym rowerem nie jest w stanie bez pomocy powiesić roweru. W Newagu do umocowania roweru potrzeba dwóch osób.
2013-10-02 23:15:07 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W KMach od wielu już lat w sezonie letnim rower jeździł za free.
Ostatnio ogłosili, że za free przez cały rok. BINGO!!! YES, YES, YES.
Ale z przestrzenią na rowery to nie za koniecznie.
W kiblach EN57 jest OK.
Ale w Elfach to porażka. Mała przestrzeń ograniczona z jednej strony
toaletą. 3 mocowania - wyrwikółki - to zdecydowanie za mało.
Do tego jeszcze składane siedzenia w drzwiach.
A jeszcze nie dawno promowali akcję "Nie stój w drzwiach - pozwól wysiąść".
Jechałem takim gdzie rowerów było kilkanaście, nie licząc tych w dalszej części składu.
A jak jeszcze podmiejscy zakumają, że skoro nie mają karty warszawiaka,
a rower jedzie za free - to lepiej z rowerem i rowerem zamiast zbiorkomu
warszawskiego do celu podążać - to będzie wesoło.

A mają pod nosem warszawskie SKMki. Zarówno Elfy jak i Impulsy mają w każdym
członie między drzwiami siedzenia składane pod oknem. Po 100 rowerów do
składu idzie wcisnąć. Siedzenia 2+2 są tylko w strefie wózków.
Ale warszawscy radni bezpłatny przewóz bagażu (w tym roweru) w pojazdach ZTM
uchwalili już w 2007 roku.
2013-10-03 00:02:42 Autor: Patryk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Opowiada Pan M.Nitkowski ze organizatorzy nie myślą o rowerzystach,! To jest farsa. Panie Marku nic nie stoi na przeszkodzie aby KW woziły rowery bez pobierania opłaty. Tylko musi pan podjąć decyzje a nie zasłaniać się organizatorem. Kto panu zabrania podejmować decyzje?
2013-10-03 00:09:13 Autor: Patryk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Należy zadać sobie pytanie czy rower służy do jeżdżenia czy do wożenia pociągiem. Moim zdaniem służy do jeżdżenia. Rowerem należy przemieszczać się z miejsca zamieszkania do dworca kolejowego gdzie zostawia się rower. Następnie wysiadamy do pociągu i dojeżdżamy do miejscowości w której np. Pracujemy i wysiadamy na drugi rower którym dojeżdżamy do miejsca pracy. Tak wyglada łańcuch transportowy który funkcjonuje np w Szwajcarii. A u większość kupuje drogie rowery na pokaz i pózniej je pilnuje. Rowery winny być przewożone w pociągach sporadycznie - głownie turyści oraz ewentualnie na krótkich odcinkach.
2013-10-03 07:41:58 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
W odpowiedzi na post peron 7:
"jestem zwolennikiem opcji za tym aby rowery przewoźić za friko,mniejszy problem jest w kiblach PRów,a podróżni jak i nieliczni kolejarze służą nieraz pomocą, gorzej jest w wagonach ICków tu już można zaliczyć zjepke a że nie na początku albo że nie na końcu składu, ale na przestrzeni 3lat zauważyłem że w sezonie letnim dalsze relacje zawsze są z wagonem przystosowanym do rowerów,tylko te 4ry wieszaki to kropla w morzu potrzeb"
Pociąg pośpieszny Gwarek z Katowic do Gdyni nie ma wagony z miejscami na rowery... To tylko jeden z ogromnej ilości pociągów długiej relacji, również kursujących latem, gdzie miejsc na rowery nie ma...

Kolejny przykład to nocny Kraków - Kołobrzeg, czy nocny Kraków - Szczecin...
2013-10-03 07:52:39 Autor: Pro
---.tktelekom.pl
"Kolejną barierą jest konieczność kupowania dodatkowego biletu"
Przepraszam bardzo, jakiego dodatkowego? Tak napisać może każdy nie jezdzę z dzieckiem bo bariera jest kupno dla niego biletu. Idąc tym tropem to skoro rower zajmuje miejsca co 2 osoby stojące to cena biletu roweru powinna być 200% ceny biletu.

Kiedy pojawi się nakaz rejestracji rowerów i tablice rejestracyjne na nich? I najważniejsze. Kiedy będzie obowiązkowe OC na rower? Jak tu pisano. Są ludzie, którzy nie mają siły podnieść jednego koła roweru a co dopiero utrzymać go podczas gwałtownego hamowania. A co jeśli komuś stanie się krzywda? Kto za to zapłaci, jak się nie da właściciela zidentyfikować bo na rowerach nie ma tablic rejestracyjnych?
2013-10-03 10:36:27 Autor: Tom-
---
Zastanawiałem się nad zabraniem ze sobą roweru z Wrocławia do Białegostoku (jadąc sam). Nierealne. Jeśli przez całą podróż mam mieć rower pod własną opieką - nie odważę się. Rower nie jest tani (nie ważne) i jeśli m być przewożony w specjalnym przedziale z wieszakami, to całą drogę mam stać pod jego drzwiami i doglądać czy ktoś czegoś nie odkręca itd?
Taki przedział powinien być zamykany przez obsługę, która powinna przyjmować i wydawać sprzęt a podróżny przez kilka/kilkanaście godzin może spokojnie jechać.
Obecne rozwiązanie może sprawdza się na krótkich destynacjach ale na pewni nie na wakacyjnych kierunkach, gdzie jedzie się przez cały kraj.
Szkoda.
2013-10-03 11:40:03 Autor: kanar
---.internetia.net.pl
Kup tańszy rower. Jakoś ludzie jeżdzą z rowerami z Wrocławia do Białegostoku. Duży wagon BD z widokiem na halę bagażową. A jak chcesz , żeby obsługa pilnowała to zatrudnij kogoś do pilnowania. Kiedyś robił to bagażowy.
2013-10-03 14:32:51 Autor: Tom-
---
Kiedyś jeździłem gdy były wagony bagażowe z obsługą i było świetnie. A kupowanie tańszego roweru to nie jest argument. Nawet gdyby był wart 100zł a ktoś by go jakoś tam uszkodził to szkoda.
W tej chwili z rowerem wsiadam tylko na krótkie, podmiejskie trasy.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony