Partnerzy serwisu:

Rosyjskie Talgo jeździ po Polsce [filmy]

Jakub Madrjas 14.09.2016 136

Trwają jazdy testowe zestawów wagonowych Talgo 250 hiszpańskiej produkcji w barwach Kolei Rosyjskich. W weekend pociąg prowadziła w Polsce lokomotywa EU44-006 PKP Intercity.
W internecie można znaleźć filmy z sobotniego przejazdu. Jak potwierdza Anna Zakrzewska, był to przejazd próbny prowadzony przed wdrożeniem do nowego rozkłady jazdy. – Pociąg będzie zatrzymywał się w Warszawie i Poznaniu. O szczegółach będziemy informować w późniejszym czasie – mówi przedstawicielka spółki.

W grudniu ubiegłego roku zestaw Talgo przebywał na bocznicy należącej do PKP Intercity w Warszawie. Dzięki uprzejmości spółki udało nam się sfotografować skład – zdjęcia dostępne są tutaj. Połączeń nie udało się jednak wówczas uruchomić. Ma to się stać w tym roku.

Koleje Rosyjskie RŻD zapłaciły 100 mln euro za siedem zestawów wagonowych Talgo 250 w czerwcu 2011 roku. Składa się on z 18 wagonów pasażerskich oraz dwóch wagonów technicznych. Na pokładzie pociągu jest miejsce dla 414 pasażerów w wagonach pierwszej i drugiej klasy oraz w przedziałach sypialnych. Zestaw może być ciągnięty z prędkością do 200 km/h, posiada system pasywnego wychylnego pudła i zmiany rozstawu kół. Więcej na temat rosyjskich Talgo piszemy tutaj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony