Partnerzy serwisu:

Rosyjskie rakiety spadły na ukraiński pociąg pasażerski. 25 osób nie żyje [aktualizacja]

Michał Szymajda 25.08.2022 4,1k

Rosyjskie rakiety spadły na ukraiński pociąg pasażerski. 25 osób nie żyje [aktualizacja]
fot. @truexanewsua/Telegram
Rosja, jak na rasowe państwo terrorystyczne przystało, kontynuuje ataki na cele cywilne na Ukrainie. Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej dziś dokonały kolejnej zbrodni, rozstrzeliwując rakietami ukraiński pociąg pasażerski.
[aktualizacja - 25.08.2022]

Zmienił się bilans ofiar rakietowego ataku na pociąg Kolei Ukraińskich. Dziś (25 sierpnia) Ukrzaliznycia poinformowała, że w wyniku nalotu w wagonach pociągu pasażerskiego zginęło 25 osób, w tym dwójka dzieci i trójka kolejarzy. 31 osób jest rannych, w tym kilka poważnie.

– Nawet po tak okropnych dniach podnosimy się i pracujemy dalej zgodnie z planem łącząc wschód Ukrainy z zachodem – napisały Koleje Ukraińskie.

Rakiety na pasażerski pociąg

Z informacji, które zebraliśmy, wynika, że do ataku rakietowego doszło w miejscowości Czaplyne między Dnieprem a Donieckiem. To węzłowa stacja, z której rozchodzą się linie kolejowe na południe – w kierunku Berdiańska, na zachód – w kierunku Doniecka. Oba te miasta znajdują się pod kontrolą okupacyjnych wojsk rosyjskich. Można stąd też dojechać do Dniepra, który jest stolicą obwodu.

– Właśnie kiedy przygotowywałem to oświadczenie [na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ - dop. red.], otrzymałem informację, że Rosja przeprowadziła atak rakietowy na stację kolejową w obwodzie dniepropietrowskim i pociągi na tej stacji. Nie żyje co najmniej 15 osób, a 50 zostało rannych. Tak wygląda nasze życie każdego dnia. To jest sposób, w jaki Rosja przygotowała się do tej sesji Rady Bezpieczeństwa – skomentował Zełenski.

Wcześniej rząd Ukrainy odradzał obywatelom podróże w dniu Święta Narodowego. 24 sierpnia to Dzień Niepodległości Ukrainy. Obawiano się takiego rodzaju "świętowania" ze strony putinowskiej dyktatury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony