Partnerzy serwisu:

Rosyjski przemysł kolejowy znów produkuje dla Kuby

Michał Szymajda 04.09.2016 457

Rosyjski przemysł kolejowy znów produkuje dla Kuby
Rosyjski przemysł kolejowy znów produkuje dla KubyFot. RM Rail
Rosyjski producent taboru kolejowego RM Rail dostarczył kubańskiej firmie Empresa Proveedora General del Transporte 363 wagony towarowe.
Kontrakt został podpisany w zeszłym roku i łącznie obejmował 163 specjalistycznych wagonów do przewozu materiałów sypkich, 100 wagonów do przewozu kontenerów i 100 wagonów krytych. Na ceremonii odbioru ostatnich z 363 wagonów przez kubańskiego zamawiającego obecny był Emilio Lozanda – ambasador Kuby w Rosji.

Wagony będą używane na torach o środkowo-europejskiej szerokości 1435 mm i zbudowano je specjalnych stopów metali lepiej przygotowanych do kontaktu z tropikalnymi temperaturami. Przy zakupie Kubańczykom pomaga kredyt udzielony przez Rosyjską Agencję Kredytowo-Exportową.

– Spełniliśmy oczekiwania naszych kubańskich partnerów dzięki terminowości i jakości naszych pojazdów. Oczekujemy dalszej współpracy z zamawiającymi z Kuby, a także z państwami Ameryki Południowej. Jesteśmy gotowi do budowy wózków z kołami o rozstawie 1435, 1676 i 1067 mm, charakterystycznymi dla tego regionu. To zamówienie pokazało, że jesteśmy w stanie spełnić najróżniejsze oczekiwania klientów na całym świecie – powiedział Paweł Owczinnikow, prezes RM Rail.

Współpraca pomiędzy producentami taboru z Rosji a kubańskimi operatorami trwa nie od dziś. 3 lata temu Kubańskie Koleje zawarły w Rosji kontrakt na produkcję 300 spalinowych wagonów silnikowych z fabryki Muromteplovoz, z których 17 miało być wykonanych w Rosji, a pozostałe na Kubie. To niezwykle proste, albo wręcz archaiczne konstrukcję, których zaletą jest jednak łatwość obsługi.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony