Partnerzy serwisu:

Rosną utrudnienia na warszawskiej kolei. Będzie korekta korekty rozkładu

Jakub Madrjas 14.03.2023 7,3k

Rosną utrudnienia na warszawskiej kolei. Będzie korekta korekty rozkładu
fot. PKP PLK
Sytuacja na warszawskim węźle kolejowym 14 marca staje się jeszcze gorsza niż dzień wcześniej. Przed południem znów wyprawiono pociąg na niewłaściwy tor. Przewoźnicy domagają się wyjaśnień, a PKP PLK zapowiada korektę korekty rozkładu jazdy.
Wczoraj (13 marca) informowaliśmy o wielkich opóźnieniach, które przez cały dzień występowały na warszawskiej linii obwodowej, a wtórnie również na pozostałych trasach. Dziś sytuacja powtórzyła się - już od samego rana pociągi, przede wszystkim te przejeżdżające przez Warszawę Zachodnią z linii obwodowej, średnicowej, Piaseczna oraz Grodziska były znacząco opóźnione. Część pociągów lotniskowych Kolei Mazowieckich została całkowicie odwołana.
 
Utrudnienia mogą jeszcze wzrosnąć


Na domiar złego, jak dowiedział się "Rynek Kolejowy" ok. godz. 10:30, czyli już po porannym szczycie przewozowym, znów doszło do wyprawienia pociągu na niewłaściwy tor. To może spowodować jeszcze większe utrudnienie. Na razie wiemy o kolejnych odwołanych pociągach SKM Warszawa i Kolei Mazowieckich.

- Dzisiaj, 14 marca, sytuacja jest jeszcze trudniejsza (...) Ze względu na powyższe utrudnienia wystosowaliśmy pismo do zarządcy infrastruktury w celu podjęcia pilnych i zdecydowanych działań, które pozwolą Spółce KM realizować usługi przewozowe, a podróżnym zagwarantują podróż punktualnie i w jak najlepszej jakości. Oczekujemy na jednoznaczne stanowisko PKP PLK - napisał członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda w oświadczeniu, które w całości publikujemy tutaj

Będą tymczasowe zmiany w rozkładzie jazdy

O godz. 13:09 otrzymaliśmy stanowisko spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA w sprawie sytuacji na Warszawskim Węźle Kolejowym. Kolejarze wskazują w nim na trwającą inwestycję na stacji Warszawa Zachodnia, bez szczegółowych wyjaśnień na temat konkretnych utrudnień.

Jak poinformował zarządca, "w związku z występowaniem opóźnień pociągów wokół Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz na dojazdach do Warszawy, skutkujących opóźnieniami pociągów na stacji Warszawa Zachodnia powołano zespół składający się z przedstawicieli PLK SA i przewoźników". - Wspólnie ustalone zostaną tymczasowe zmiany w rozkładzie, które zapewnią sprawniejsze połączenia na Warszawskim Węźle Kolejowy - podał zarządca infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony