Partnerzy serwisu:

Rosną przewozy towarowe; pasażerskie bez efektu ŚDM

inf. prasowa 31.08.2017 3,4k

Rosną przewozy towarowe; pasażerskie bez efektu ŚDM
Fot. Adam Kilian
Wzrosty w przewozach towarowych. 9% więcej przewiezionej masy i prawie 13% więcej pracy przewozowej – tak wyglądają lipcowe wyniki kolejowych przewozów towarowych opublikowane przez Urząd Transportu Kolejowego. Przewozy pasażerskie charakteryzuje z kolei minimalny spadek w porównaniu z ubiegłorocznym sukcesem przewozowym podczas Światowych Dni Młodzieży.
Urząd Transportu Kolejowego opublikował wyniki przewozów pasażerskich i towarowych za lipiec 2017 r.

Przewozy towarowe

W ciągu siedmiu miesięcy 2017 r. przewieziono 134,6 mln ton, tj. o 12 mln ton więcej (9,8%) niż w analogicznym okresie 2016 r. Zrealizowana praca przewozowa w tym samym okresie wyniosła 30,6 mld tono-km i była wyższa o 2,4 mld ton-km (8,6%).W lipcu 2017 r. przewieziono ponad 20 mln ton, a praca przewozowa wyniosła ponad 4,7 mld tono-km. Oznacza to, że wyniki za lipiec są lepsze o 9% i 12,7% odpowiednio pod względem masy i pracy przewozowej od lipca 2016 r. - podaje UTK.

W lipcu przewoźnicy towarowi wykonali pracę eksploatacyjną o wartości blisko 7 mln pociągokilomerów. Średnia odległość przewożonych ładunków była wyższa o 8 km w stosunku do lipca 2016 r. i wyniosła 231 km.

Przewozy pasażerskie

W lipcu 2017 r. przewieziono ponad 25 mln pasażerów, co jest wartością w minimalnie niższą, niż w lipcu 2016 r., kiedy to na wyniki przewozowe wpływ miały m.in. Światowe Dni Młodzieży - zauważa UTK. Różnica wynosi jedynie 210 tys. pasażerów czyli 0,8%. W dalszym ciągu wzrasta liczba pasażerów jeżdżących pociągami dalekobieżnymi, co widoczne jest w wynikach pracy przewozowej – wzrost o 2,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym oraz średniej odległości przejazdu, która wyniosła w lipcu ponad 81 km.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 roku z usług kolei skorzystało prawie 179 mln pasażerów, a zrealizowana praca przewozowa wyniosła prawie 11,9 mld pasażerokilometrów i była wyższa o ponad 8% w stosunku do tego samego okresu w 2016 r. Niższe wyniki w lipcu nie oznaczają mniejszego zainteresowania koleją w stosunku do ubiegłego roku. Ważne jest, że utrudnienia związane z modernizacją infrastruktury nie przełożyły się na mniejsze zainteresowanie pasażerów - podkreśla UTK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony