Partnerzy serwisu:

Rosjanie zaatakowali kolejowy Tunel Beskidzki

Michał Szymajda 02.06.2022 5k

Rosjanie zaatakowali kolejowy Tunel Beskidzki
Fot. tov_tob livejournal
Minionej doby rosyjskie siły rakietowe ponownie atakowały strategiczne obiekty kolejowe. Rosjanie coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, jaką rolę pełni w dostawach dla armii. Jednym z celów ataków był nowy Tunel Beskidzki pod jednym z pasm Karpat.
O atakach poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko. Do ataku najeźdźca użył prawdopodobnie rakiet manewrujących Kalibr. Do północy nieznane były efekty ataku. Później strona ukraińska poinformowała o fiasku ataku na obiekt znajdujący się w samym środku Karpat.

Nowoczesny, dwutorowy obiekt zastąpił stary w maju 2018 roku. Dzięki niemu możliwy jest szybszy niż wcześniej (poprzedni był jednotorowy) przejazd z zachodniej Ukrainy (m.in. ze Lwowa) przez Karpaty do miast położonych na Zakarpaciu i tym samym transport produktów i ludzi, przez granicę, do krajów Unii Europejskiej. Budowa nowego obiektu pod jednym z łańcuchów Karpat Wschodnich, pomiędzy stacją Beskid i Skotarskie, trwała od 26 września 2013 roku, a więcej o tym arcydziele sztuki inżynieryjnej piszemy tutaj

Obiektem wieczornych ataków z 2 czerwca padła też infrastruktura kolejowa znajdująca się w lwowskiej dzielnicy Stryj. Nie wiadomo jednak, o jakie obiekty chodzi konkretnie. Ukraińskie MSW poinformowało jedynie, że chodziło o atak mający na celu zablokowanie dostaw paliwa z zachodniej Europy. W ataku rannych zostało 5 osób, jednak rany nie zagrażają życiu ofiar nalotu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony