Partnerzy serwisu:

Rosjanie wyremontują kolejną serbską linię kolejową

Witold Urbanowicz 18.10.2016 188

Rosjanie wyremontują kolejną serbską linię kolejową
fot. Srđan Popović, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Grupa Kolei Rosyjskich (RŻD) przystąpiła do przebudowy kolejnej linii kolejowej w Serbii, rejonie miasta Leskovac, prowadzącej z Niszu w kierunku Macedonii. Prace, których efektem będzie ponad dwukrotne zwiększenie prędkości, będą odbywać się bez większych zamknięć w ruchu.
Wczoraj (17 października) RŻD International, spółka córka Kolei Rosyjskich, rozpoczął prace przy przebudowie fragmentu trasy prowadzącej z Niszu w Serbii do Skopje, stolicy Macedonii. Chodzi o odcinek linii między miejscowościami Vinarci i Đorđevo w rejonie miasta Leskovac. To ostatni z południowych odcinków transeuropejskiego korytarza transportowego X, przy którym RŻD będzie prowadzić prace.

Roboty obejmują wymianę 15 km infrastruktury torowej z podtorzem i pięć rozjazdów. Ponadto przebudowane zostaną 11 przejazdów kolejowo-drogowych, perony, system odwodnienia, sieć trakcyjna, systemy komunikacji i sterowania ruchem. Dzięki pracom prędkość zostanie zwiększona z dotychczasowych 50 km/h do 120 km/h.

Prace mają być prowadzone w 36-godzinnych okienkach technologicznych bez całkowitego wstrzymywania ruchu. Przebudowa, w której uczestniczyć będą też serbscy podwykonawcy, ma się zakończyć w II kwartale 2017 r. Koszt kontraktu to 38 milionów dolarów.

Inwestycja prowadzona jest w ramach kontraktu na budowę i przebudowę infrastruktury kolejowej w Serbii w ramach porozumienia zawartego między Rosyjską Federacją i Republiką Serbii w sprawie pomocy finansowej. Rosjanie pracują m.in. przy przebudowie 77,6-kilometrowego odcinka słynnej linii Belgrad – Bar, a także odcinku trasy z Belgradu do Budapesztu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony