Partnerzy serwisu:

Rosjanie skończyli oblężenie Czernichowa. Do miasta dojadą pociągi Pesy z Kijowa!

Michał Szymajda 15.04.2022 5,3k

Rosjanie skończyli oblężenie Czernichowa. Do miasta dojadą pociągi Pesy z Kijowa!
Zespół trakcyjny Pesy w Kolejach UkraińskichFot. George Czernilewski, wikipedia
Wygląda na to, że kolejne duże przygraniczne miasto, po Sumach, doczeka się powrotu pociągów pasażerskich. Ukrzaliznycia zapowiedziała wznowienie ruchu pociągów do Czernichowa!
– Ukrzaliznycia przywróci połączenie kolejowe z Czernihowem 16 kwietnia. To miasto było przez ponad miesiąc blokowane i ostrzeliwane przez artylerię wroga – poinformowali ukraińscy kolejarze.

Spalinowy pociąg od 16 kwietnia będzie odjeżdżał z Czernihowa o 7:00 rano i na stację Kijów Pasażerski dotrze o 11:06. W przeciwnym kierunku pociąg odjedzie o 15:18 i przyjedzie do Czernihowa o 19:20. Zatrzyma się na wszystkich stacjach pośrednich. Co ważne, reaktywowane połączenie zainauguruje polski spalinowy zespół trakcyjny z Pesy! Prawdopodobnie chodzi o pojazd 630M, które, w liczbie dwóch, Pesa dostarczyła na Ukrainę ponad 11 lat temu (łącznie Ukraińcy zamówili w Pesie 14 spalinowych pojazdów typów 610M, 620M i 630M). Dopiero w kolejnych dniach Pesę zastąpi lokomotywa z wagonami.

– Stopniowo przywracamy połączenie kolejowe z miastami, które przestały być oblegane. Jeździ już pociąg do Sum, teraz kolej na Czernichów. Wznowienie komunikacji między miastami oznacza, że nasza gospodarka zaczyna działać, jesteśmy silniejsi – powiedział Ołeksandr Kamyszyn, szef ukraińskiej kolei.

Aby przywrócić ruch do Czernihowa, UZ musiały w krótkim czasie naprawić szereg obiektów infrastruktury uszkodzonych przez wroga. Sprawdzono łącznie prawie 300 km torów (miasta dzieli 150 kilometrów, linia jest dwutorowa), naprawiono kilka mostów i wiaduktów, wymieniono część torów, przetestowano urządzenia srk.

16 kwietnia Koleje Ukraińskie wznowią także ruch pociągów podmiejskich na północny wschód od Kijowa – na linii Darnica – Niżyn. 12 kwietnia wróciły pociągi Tereszczeńska - Szostka, Konotop - Szostka, Konotop - Worożba, Konotop - Bachmacz, Chutor Michajłowski - Konotop i Tereszczeńska - Konotop.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony