Partnerzy serwisu:

Kijów: Rakieta spadła w okolicach głównego dworca kolejowego

Witold Urbanowicz 02.03.2022 1,5k

Kijów: Rakieta spadła w okolicach głównego dworca kolejowego
Dworzec Południowy z prawej strony zdjęciafot. Artemka, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Ukrzaliznycia poinformowała ok. godz. 20:30 o ostrzelaniu przez Rosjan okolic tzw. Dworca Południowego, wchodzącego w skład stacji Kijów Pasażerski. Pomimo tego ruch pociągów ewakuacyjnych jest niezakłócony. Po kilkunastu minutach ukraińskie służby sprecyzowały jednak informację: spadła rakieta manewrująca, która została zestrzelona przez obronę przeciwlotniczą.
W dalszym ciągu trwa ostrzał stolicy Ukrainy. Jak poinformowała ok. godz. 20:30 Ukrzaliznycia, rosyjskie wojska „rozpoczęły nalot na Dworzec Południowy w Kijowe, skąd ewakuowane są tysiące ukraińskich kobiet i dzieci”. Ok. godz. 21:30 Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego MSW, sprecyzował informację.  – Nasza Heroiczna Obrona Powietrzna zestrzeliła pocisk manewrujący rosyjskich faszystów, który był przeznaczony dla jednego z centrów zarządzania. Wrak zestrzelonej rakiety uszkodził magistralę grzewczą, ale uszkodzenie zostanie naprawione do rana. Gdyby ten pocisk trafił w cel gdzieś w centrum Kijowa, straty i zniszczenia byłyby straszliwe – mówi Heraszczenko.

Stacja Kijów Pasażerski składa się z kilku dworców – głównego, podmiejskiego i południowego. Nowoczesny budynek Dworca Południowego znajduje się po południowo-zachodniej stronie stacji i jest połączony nadziemnym pasażem nad torami z zabytkowym, głównym budynkiem dworca, znajdującym się po drugiej stronie torów, od strony centrum miasta.

Jak informują Koleje Ukraińskie, pocisk trafił w pobliże hotelu Ibis. „Budynek dworca wytrzymał i doznał niewielkich uszkodzeń” – podaje Ukrzaliznycia. Na razie nie ma jeszcze informacji o ofiarach. 

Jednocześnie, Koleje Ukraińskie zapewniają, że ruch pociągów ze stacji pozostaje niezakłócony. Wg stanu na 2 marca pociągami UZ ewakuowano 850 tys. osób.


Stacje, na których prowadzony jest ruch pociągów, zaznaczone są zieloną kropką, stan na 2 marca, godz. 14:30

PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony