Partnerzy serwisu:

Rosjanie dostarczą 23 spalinowe lokomotywy na Kubę

Michał Szymajda 26.01.2019 8,6k

Rosjanie dostarczą 23 spalinowe lokomotywy na Kubę
Lokomotywa LDE-2500Fot. Transmaszholding
Kubańskie koleje zamówiły w Rosji 23 spalinowe lokomotywy. Kontrakt zrealizuje Briańska Zakłady Mechaniczne, będące w grupie Transmaszholding.
Umowa na dostawę 23 spalinowozów została podpisana 24 stycznia 2019. Dostawy będą się odbywać w ciągu następnych 4 lat. Lokomotywy typu LDE-2500 mają być dostosowane do warunków klimatycznych panujących na Kubie. Transmaszholding daje na nie gwarancje na 36 miesięcy lub 440 tysięcy kilometrów. Co ważne: lokomotywy będą uniwersalne. To znaczy, że będą mogły ciągnąć zarówno składy pasażerskie jak i towarowe. Ich trwałość określono na „minimum 30 lat”.

Rosja coraz bardziej rozwija swoje kontakty gospodarcze z Kubą, także w zakresie eksportu taboru kolejowego. Łącznie rosyjskie zaangażowanie w kolej w następnych latach wyniesie ok. miliarda euro. W ciągu kilku ostatnich lat Rosjanie sprzedali na wyspę 363 wagony towarowe, realizują też dostawy 300 niezwykle prostych autobusów szynowych. Teraz przyszedł czas na lokomotywy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spore inwestycje we współpracy z Rosjanami realizuje także Serbia. Można o nich przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony