Partnerzy serwisu:

Rok trwało uzgadnianie warunków remontu wagonów pasażerskich PKP Intercity

Michał Szymajda 06.10.2022 5,4k

Rok trwało uzgadnianie warunków remontu wagonów pasażerskich PKP Intercity
Fot. Adam Kilian
Od przeszło roku nie udało się wysłać do modernizacji 14 wagonów pasażerskich, na przebudowę których PKP Intercity podpisało kontrakt z konsorcjum z udziałem Mag-Train i Pozbud.
Umowa na wykonanie naprawy głównej i modernizacji 14 wagonów nietypowej serii 111Alux i 112Alux została podpisana w ubiegłym roku 10 września. Konsorcjum dwóch firm należących do grupy kapitałowej Compremum po raz pierwszy otrzymało duże zlecenie od PKP Intercity. Przebudowanych ma być 9 wagonów pierwszej klasy i 5 wagonów klasy 2. W ramach kontraktu konsorcjum ma wykonać także późniejszy przegląd wagonów na poziomie P3 (więcej na temat przetargu piszemy tutaj). Compremum wygrało w przetargu z ZNTK Mińsk Mazowiecki, które oczekiwało większej kwoty za przeprowadzenie prac.

Do dziś jednak przy wagonach nie rozpoczęły się żadne prace. Tymczasem w pierwotnej wersji zamówienia " zamawiający wymagał wykonania naprawy wraz z modernizacją wszystkich wagonów objętych przedmiotem zamówienia, nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia". Oznaczałoby to, że wagony powinny być zmodernizowane do lutego 2023 roku. Nie ma na to szans, a PKP Intercity informuje, że „zgodnie z umową wykonawca ma zrealizować prace w przeciągu 24 miesięcy od terminu jej zawarcia.” Na wagony poczekamy więc w najgorszym wypadku do końca lata 2023.

Jak dowiedzieliśmy się w PKP Intercity, na początku września na końcowym etapie były uzgodnienia dokumentacji technicznej do projektu. Obecnie „PKP Intercity obecnie jest w trakcie przekazywania wykonawcy dwóch pierwszych wagonów, które mają zostać poddane modernizacji”.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony