Partnerzy serwisu:

Rogów: Kolejny sezon pociągów zimowych

Roman Czubiński 20.01.2020 1,8k

Rogów: Kolejny sezon pociągów zimowych
fot. KWRRB
Jak co roku, Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała uruchomiła zimowe pociągi turystyczne. Oferta jest skierowana głównie do uczniów, korzystających z ferii zimowych. Dzięki współpracy z Łódzką Koleją Aglomeracyjną odwiedzający z Łodzi i Warszawy będą mogli liczyć na dogodny dojazd i darmowy powrót pociągami ŁKA Sprinter.
Pociągi turystyczne wyruszą na trasę Rogów – Jeżów jeszcze w dwie niedziele: 26 stycznia i 23 lutego. W każdą z nich będzie można skorzystać z trzech kursów, odjeżdżających ze stacji Rogów Osobowy Wąskotorowy o godzinach: 10.40, 12.20 i 14. Do ich obsługi zostaną wykorzystane ogrzewane, zabytkowe wagony z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. W razie intensywnych opadów śniegu do składu zostanie ponadto włączony pług odśnieżny z lat 40.

Pasażerowie będą mogli w Jeżowie wziąć udział w ognisku i skorzystać z dodatkowych atrakcji. Na miejscu będzie działał punkt gastronomiczny z ciepłymi lokalnymi przysmakami. Czas postoju zaplanowano na pół godziny.

Podobnie jak w poprzednich sezonach, bilety na pociągi wąskotorowe można kupić tylko za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży na stronie Kolei Rogowskiej. Cena biletu normalnego to 30 zł, a uczniowskiego – 18,90 zł. Dzieci w wieku poniżej 4 lat podróżują kolejką bezpłatnie. Osoby dojeżdżające pociągami ŁKA mogą liczyć na bezpłatny powrót. W tym celu trzeba podstemplować bilet do Rogowa pieczątką KWRRB.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony