Partnerzy serwisu:

Sporo robót torowych w Wielkopolsce

Martyn Janduła 02.06.2017 1,4k

Sporo robót torowych w Wielkopolsce
Gniezno WiniaryFot. Vooodzu, Domena publiczna
Kilka drobnych prac zaplanowały PLK na obszarze funkcjonowania wielkopolskiego zakładu. Remont przejdzie nawierzchnia linii kolejowej nr 377. Na tej samej linii, oraz na linii 281, zabudowany zostanie także System Zdalnego Sterowania Radiołącznością. Część postępowań już rozstrzygnięto.
Remont nawierzchni linii 377

Jednym z zadań w wielkopolskim zakładzie PLK jest remont nawierzchni kolejowej w torze nr 1 linii nr 377 Gniezno Winiary – Sława Wlkp. od km 21,300 do km 33,300. Zarządca wybrał już wykonawcę. Ogłoszenie o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przeprowadzonego w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Kontrakt na 9,348 mln zł trafi do Zakładu Robót Komunikacyjnych Dom w Poznaniu. PLK uzasadnia swój wybór tym, że wpłynęła tylko jedna oferta.

Wykonanie Systemu Zdalnego Sterowania Radiołącznością

Przedmiot kolejnego zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych polegających na zaprojektowaniu i wykonaniu Systemu Zdalnego Sterowania Radiołącznością dla linii kolejowej nr 281 odcinek Gniezno – Kcynia oraz linii kolejowej nr 377 Gniezno Winiary – Sława Wielkopolska.

Instalacja urządzeń Systemu Zdalnego Sterowania Radiołącznością sprowadzać będzie się do budowy 9 kpl. stacji bazowych wyposażonych w 2 radia do obsługi kanałów pociągowy/ratunkowy oraz drogowy/utrzymania z masztami wolnostojącymi i instalacjami antenowymi. Przewidziano także montaż 4 kpl. pulpitów dyspozytorskich w LCS Wągrowiec, Nastawnia Dysponująca Gniezno Winiary i Nastawnia Dysponująca Kcynia, budowę 9 kpl. linków radiowych (urządzeń teletransmisyjnych) oraz zabudowę szaf dystrybucyjnych wyposażonych w urządzenia systemu wraz z zasilaniem. Założeniem budowy Systemu Zdalnego Sterowania Radiołącznością jest uzyskanie poprawnej łączności radiotelefonicznej na całym odcinku linii kolejowej nr 281 oraz odcinku linii kolejowej nr 377.

Wybór oferty na zabudowę systemu radiołączności na linii 281 i 377 będzie się odbywał wyłącznie pod kątem ceny. Składanie ofert trwa do 7 lipca 2017 roku. Roboty będą wykonywane na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu – Sekcji Eksploatacji Gniezno. Termin wykonania zamówienia określono od dnia podpisania umowy do dnia 29 grudnia 2017 r.

Drobne prace na terenie zakładu PLK w Poznaniu

PKP Polskie linie kolejowe rozstrzygnęły przetarg na wykonanie nawierzchniowych prac punktowych na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu. W zadaniach przewidzianych do realizacji na terenie Sekcji Eksploatacji Poznań Główny przewidziano do wymiany podkłady oraz podrozjezdnice drewniane. Z kolei na terenie Sekcji Eksploatacji Poznań Franowo poza wymianą podobnych elementów, wykonawca będzie poprawiał prześwit torów. Jedno z zadań dotyczy również terenu Sekcji Eksploatacji Gniezno. Tutaj także nastąpi wymiana podrozjazdnic drewnianych, zużytych podkładów sosnowych czy wymiana podrozjazdnic drewnianych staroużytecznych z poprawieniem prześwitu.

Za najkorzystniejszą ofertę PLK uznały tę, pochodząca od firmy Technika Polska – Izabela Majewska. Wykonawca wykona te prace za 151 413 zł. Cena była jedynym kryterium wyboru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony