Partnerzy serwisu:

Roboty dla małych i średnich firm. Czy to się opłaca?

inf. pras 31.08.2021 528

Roboty dla małych i średnich firm. Czy to się opłaca?
fot. ASK Nieruchomości
Roboty są coraz powszechniej wykorzystywane zarówno przez liderów rynkowych, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Czy jest to opłacalne dla mniejszych graczy?
Automatyka przyszłością przemysłu – w jakich branżach pomocne okazują się roboty?

Automatyka przemysłowa to nowoczesna dziedzina techniki, która zajmuje się sterowaniem i usprawnianiem procesów technologicznych i przemysłowych. Od wielu lat automatyka stara się ograniczać udział człowieka w tych właśnie procesach. Współcześnie robotyka jest nierozerwalnie związana z automatyką. Roboty wykorzystywane w przemyśle coraz częściej przejmują na siebie część koniecznych do wykonania czynności, przykładowo na liniach produkcyjnych. Aktualnie możemy mówić o zachodzącej kolejnej rewolucji przemysłowej, gdyż roboty stają się coraz doskonalsze. Dziś nie tylko wykonują zaprogramowane polecenia, ale mogą funkcjonować niemal niezależnie od ludzi, a nawet komunikować się ze sobą.

Robotyka przemysłowa jest wykorzystywana obecnie w wielu różnych branżach. Dziś szeroko stosuje się roboty między innymi w przemyśle spożywczym, elektronicznym, chemicznym, motoryzacyjnym. Robotyka znajduje zastosowanie również w stolarstwie, a także w obróbce metali oraz wytwórstwie tworzyw sztucznych i polimerów. Pracę w tych i innych branżach doskonale usprawniają coboty, czyli roboty wspierające pracę ludzką. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, w których zachowanie bezpieczeństwa dla ludzi jest utrudnione. Umożliwiają wykonanie prac, które dla człowieka są żmudne i nudne, dzięki czemu usprawniają procesy produkcyjne.

Roboty Universal Robots dla małych i średnich przedsiębiorstw

Coboty są obecnie szeroko wykorzystywane zarówno przez duże firmy, jak i mniejszych przedsiębiorców. Chociaż kilkadziesiąt lat temu nowoczesne rozwiązania były w zasięgu głównie dużych graczy na rynku, w XXI wieku jest zupełnie inaczej. Nowoczesne roboty Universal Robots to wybór optymalny dla małej lub średniej firmy, która chce wdrożyć rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej. Coboty produkowane przez Universal Robots są zaprojektowane w taki sposób, że z powodzeniem mogą być wykorzystywane na niewielkich liniach przemysłowych, w centrach badawczych czy warsztatach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i trendom na rynku, dążącym do zminimalizowania rozmiarów produktów technologicznych, coboty cechują się kompaktowymi rozmiarami. Doskonale radzą sobie w różnych warunkach pracy, nawet w tych trudnych dla człowieka.

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw często niechętnie podchodzą do wdrażania tego typu rozwiązań do swoich firm, najczęściej z uwagi o zbyt duże koszty. Należy jednak pamiętać, że nowoczesne rozwiązania są niezbędne w przemyśle. Jeśli mała lub średnia firma nie będzie wprowadzać innowacyjnych rozwiązań, po jakimś czasie stanie się niekonkurencyjna i najpewniej nie utrzyma się na błyskawicznie zmieniającym się rynku.

Czy roboty są opłacalne dla niewielkiego przedsiębiorstwa?

Zakup nowoczesnego cobota to inwestycja, która w perspektywie kilku do kilkunastu miesięcy najpewniej zwróci się firmie. Jest to możliwe ze względu na fakt, że nowoczesne roboty pozwalają na wzrost wydajności lub bezpośredniego zwiększenia zysku. W krótkim czasie inwestycja w nowoczesny sprzęt najpewniej okaże się bardziej opłacalna, niż pozostanie przy tradycyjnych metodach pracy, nawet mimo jednokrotnego większego wydatku. Z tego względu inwestycja w robota jest w pełni opłacalna dla małego lub średniego przedsiębiorstwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony