Partnerzy serwisu:

Richard Lutz zostanie najprawdopodobniej szefem Kolei Niemieckich (DB)

Artur Bogdanowicz 14.03.2017 0

Richard Lutz zostanie najprawdopodobniej szefem Kolei Niemieckich (DB)
fot. MJ
Powołując się na agencję prasową Reuters, niemieckie media informują dzisiaj o tym, że stanowisko szefa zarządu Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn) ma objąć Richard Lutz, odpowiedzialny dotąd w zarządzie koncernu za finanse.
Dotąd brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada nadzorcza DB, która zbiera się na regularnym posiedzeniu w przyszłą środę. Jeśli ta kandydatura się potwierdzi, będzie to niespodzianka, konstatuje dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Do tej chwili jako faworyci na to stanowisko wymieniani byli Andreas Meyer, szef Kolei Szwajcarskich i odpowiedzialny w zarządzie Siemensa za pojazdy szynowe Jochen Eickholt; w dalszej kolejności na giełdzie nazwisk pojawiali się także Volker Kefer (wcześniej wiceszef DB), Sigrid Nikutta (odpowiedzialna za ruch aglomeracyjny w Berlinie) i Siegfried Russwurm, odpowiedzialny za technologie w Siemensie. Kandydaturę Lutza wysunąć miał Ronald Pofalla, odpowiedzialny w zarządzie DB za infrastrukturę, który według niektórych źródeł również szykował się na to stanowisko. Przeciwko temu zdecydowanie wystąpili SPD oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Richard Lutz ma 52 lata, od 1994 roku związany jest z Deutsche Bahn. Od 2003 roku odpowiada za controlling, w kwietniu 2010 Lutz wszedł do zarządu i przejął odpowiedzialność za finanse. Po ustąpieniu Rüdigera Grube ze stanowiska szefa zarządu DB pełni teraz tę funkcję komisarycznie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony