Partnerzy serwisu:

Rewolucyjny rozkład PKM opublikowany

Jakub Madrjas 08.06.2016 263

Rewolucyjny rozkład PKM opublikowany
Fot. Paweł Rydzyński
Marszałek województwa pomorskiego opublikował propozycję nowego rozkładu jazdy po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Przy tworzeniu projektu rozkładu współpracował Zespół Doradców Gospodarczych TOR. 
Przygotowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego przy współpracy z ZDG TOR propozycje nowego rozkładu jazdy SKM Trójmiasto na liniach wpisujących się w projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej opublikował na swoim facebookowym profilu marszałek województwa Mieczysław Struk. Proponowany rozkład w formie tabel można znaleźć pod tym linkiem.

– W odpowiedzi na liczne postulaty zmiany rozkładu jazdy połączeń kolejowych biegnących przez linię PKM, Samorząd Województwa Pomorskiego postanowił wystąpić o zmiany, które w kilku przypadkach są znaczące – tłumaczy na oficjalnym profilu marszałek. Jak wylicza, do najważniejszych zmian należą: szybkie i bezpośrednie połączenie Kościerzyny z Gdańskiem i Sopotem; cykliczność odjazdów pociągów z Kartuz i dogodniejsze godziny przyjazdów do Gdańska Wrzeszcza (ok 7:30); fakt, że Żukowo będzie miało dodatkowe połączenia z Gdańskiem, w godzinach szczytu częstotliwość co 30 minut; bezpośrednie połączenie kolejowe Sopotu i Gdańska Oliwy z lotniskiem i Kaszubami.

Przypomnijmy, że o proponowanej rewolucyjnej zmianie rozkładu pociągów kursujących po linii PKM "Rynek Kolejowy" informował wczoraj. Dokładną analizę i wyjaśnienie proponowanych zmian można znaleźć tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony