Partnerzy serwisu:

Rewitalizacja linii 59 granica państwa – Chryzanów pod nadzorem Multiconsult

inf. pras. 26.07.2019 7

Rewitalizacja linii 59 granica państwa – Chryzanów pod nadzorem Multiconsult
Fot. Triple PR
Multiconsult Polska odpowiada za zarządzanie oraz sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 59 na odcinku granica państwa ­– Chryzanów (S)”. To bardzo istotna inwestycja – szczególnie z punktu widzenia ruchu towarowego. Umowa podpisana została 18 lipca 2019 roku. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014–2020.
Celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępności komunikacyjnej w rejonie wschodniej Polski, na terenie województwa podlaskiego. Projekt zapewnić ma znaczne zwiększenie jakości usług przewozowych realizowanych transportem kolejowym na linii nr 59 na odcinku granica państwa – Chryzanów. Ponadto umożliwi zwiększenie dostępności transportu kolejowego, harmonizację wymagań technicznych i dostęp do szerokotorowej infrastruktury kolejowej operatorom z innych krajów. Projekt ma na celu także poprawę częstotliwości, komunikacji oraz punktualności realizowanych połączeń, jak również polepszenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego, przewożonych ładunków oraz ruchu drogowego na przejazdach kolejowych.

W ramach prowadzonych prac, firma Multiconsult Polska koordynuje realizację robót, zarządza Kontraktem oraz wykonuje obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego. Ponadto powierzone zostało spółce prowadzenie nadzoru środowiskowego – w tym przyrodniczego, zgodnie z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach jak również innymi decyzjami administracyjnymi w tym zakresie.

– Rewitalizacja linii kolejowej nr 59 na odcinku granica państwa – Chryzanów (S), a co za tym idzie polepszenie jakości połączeń kolejowych, to znaczący element w kontekście wzrostu potencjału oraz wartości szlaku w ujęciu gospodarczym. Cieszy nas fakt, że możemy być częścią projektu integrującego międzynarodowy, krajowy oraz lokalny transport kolejowy – mówi w komunikacie prasowym Natalia Łyszczek, Koordynator Projektów w Multiconsult Polska.

Przewidywany czas realizacji inwestycji to 23 miesiące, natomiast całkowita wartość projektu wynosi 85 026 193,58 zł. O podpisanej umowie z wykonawcą pisaliśmy tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony