Partnerzy serwisu:

Koleje Hiszpańskie sprzedają bilety na szybkie pociągi na cały 2023 rok

Przemysła Farsewicz 31.10.2022 760

Koleje Hiszpańskie sprzedają bilety na szybkie pociągi na cały 2023 rok
Pociąg AVE na stacji w MaladzeFot. M. Szymajda
Renfe, hiszpański narodowy przewoźnik kolejowy, rozpoczął sprzedaż biletów na szybkie pociągi AVE na cały 2023 rok. Wszystko po to, aby podróżni mogli zaplanować z wyprzedzeniem swoją podróż i uzyskać lepsze ceny za wcześniejszy zakup. W puli biletów dostępne są trasy Madryt – Kordoba – Sewilla i Madryt – Kordoba – Malaga.
Oznacza to, że Renfe sprzedaje teraz bilety na przyszły rok na ponad 60 usług AVE, w tym między Madrytem, Barceloną i Alicante. Bilety można kupić na stronie renfe.com, w aplikacji Renfe, dzwoniąc pod numer 91 232 0320, w kasach i automatach na dworcach oraz w biurach podróży.

Firma zaktualizowała również swoje taryfy dla szybkich połączeń AVE – Alvia, Euromed i Intercity, aby zapewnić klientom większą elastyczność. Wprowadzono dodatek o nazwie Puente AVE, który będzie wliczony w cenę taryfy Prémium, zaś w taryfie Elige będzie tylko opcją fakultatywną (płatną 5 euro). Dodatek ten umożliwi pasażerom przyspieszenie lub opóźnienie godziny rozpoczęcia podróży pociągiem, z tym że tego samego dnia – i to bez ponoszenia kosztów, jeżeli nowe połączenie okaże się droższe. Nowością od Renfe jest także dodana możliwość w taryfie Elige opcja bezpłatnej jednorazowej zmiany godziny rozpoczęcia podróży, ale wówczas należy się liczyć z koniecznością dopłaty za droższe połączenie.

Nowa oferta cennikowa ma na celu uproszczenie wszystkich biletów w taryfie Elige, zarówno w trybie Standard (standardowe fotele) jak i Comfort (fotele XL). Dodatek Puente AVE pozwolić ma na większą elastyczność i wyeliminować dotychczasową opłatę za zmianę terminu odjazdu pociągu, która stanowiła aż 20 proc. wartości biletu. Co więcej, dopłacając kolejne 5 euro, będzie można wykupić usługę Superflex (koszt 10 euro do ceny biletu), która umożliwia nieograniczoną liczbę zmian w rozpoczęciu naszej podróży.

Pasażerowie z biletami Elige, nadal mogą liczyć na częściowy zwrot 70 proc. ceny biletu jeśli zrezygnują z podróży. Decydując się jednak na opcję Puente AVE, w przypadku anulowania przejazdu co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem, będzie można odzyskać 95 proc. ceny. W usłudze Superflex podróżny odzyska cały koszt biletu.

Renfe utrzymało w cenniku najprostszy bilet o nazwie Basic, który pozwala na tańszy przejazd pociągiem, ale nie można go zmienić ani zwrócić. Nie ma również możliwości dokupienia specjalnych ofert rozszerzających możliwości podróży.

W odświeżonym systemie biletowym Renfe, klienci posiadający bilety Premium w pociągach AVE i Euromed mogą uzyskać do 100 proc. zwrotu kosztów biletu za anulowanie podróży i nieograniczoną liczbę bezpłatnych zmian. Bilety Premium są traktowane jako all-inclusive i obejmują wyższy komfort obsługi, dostęp do poczekalni klubowych, sporą przestrzeń w pociągu z mniejszą o nawet 60 proc. liczbą pasażerów na pokładzie oraz bezpłatny catering.

Warto przypomnieć, że rząd hiszpański zdecydował się przedłużyć bezpłatne bilety okresowe na 2023 rok na usługi pociągów aglomeracyjnych i regionalnych Renfe. Pisaliśmy o tym tutaj. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony