Partnerzy serwisu:

Renesans nocnych pociągów. Dziesiątki tysięcy chętnych

Artur Bogdanowicz 13.06.2021 10,3k

arrow
arrow
Renesans nocnych pociągów. Dziesiątki tysięcy chętnych
Fot. ÖBB
Renesans nocnych pociągów. Dziesiątki tysięcy chętnych
Renesans nocnych pociągów. Dziesiątki tysięcy chętnych
Koleje Austriackie (ÖBB) odnotowuja rosnące zainteresowanie przejazdami pociągami nocnymi.
W ostatnich dwóch tygodniach sprzedano prawie 50 tys. biletów. Największą popularnością cieszy się połączenie z Wiednia (przez St. Pölten) i Innsbrucku (przez Monachium) do Amsterdamu. Już sam premierowy przejazd pociągu był szeroko komentowany w mediach, nie tylko branżowych. Większe zainteresowanie spowodowane jest też znoszeniem obostrzeń w Austrii, Niemczech i w Niederlandach.

ÖBB cieszy się też z rosnącego zainteresowania połączeniami Nightjet do Rzymu i Amsterdamu. Ceny biletów rozpoczynają się od 29,90 euro za przejazd w wagonie z miejscami do siedzenia. W składach znajdują się też wagony z miejscami do leżenia i wagony z przedziałami sypialnymi (w wersji deluxe wyposażonymi w prysznic i toaletę w przedziale), gdzie pasażerowie otrzymują bezpłatny drink powitalny i śniadanie á la carte.

Nocne pociągi ÖBB docierają obecnie do Brukseli, Amsterdamu, Hamburga, Berlina, Mediolanu, Wenecji, Rzymu, Livorno, Zurychu i zapewniają dogodny dojazd z Wiednia, Innsbrucku, Monachium, Bregencji, Salzburga i Grazu.

Uzupełnieniem oferty nocnych pociągów Kolei Austriackich jest uruchomiony w piątek 11 czerwca Eurocity 151/134 z Wiednia przez Graz i Lublanę do Triestu.  - ÖBB cały czas dokłada starań, aby nasi pasażerowie zarówno w dzień, jak i w nocy podróżowali wygodnie i w sposób przyjazny dla środowiska, z niewieloma lub nawet bez przesiadek po całej Europie. Dlatego bardzo mnie cieszy, że 164 lata po uruchomieniu pierwszego pociągu na tej trasie, Triest i Wiedeń zostały ponownie połączone koleją - powiedział przy uroczystej inauguracji Andreas Matthä, szef austriackiego przewoźnika.

Skład EC 151/134 i 135/150 uruchamiany będzie codziennie i oferowany zostanie we współpracy ze Slovenske železnice i Rail Cargo Carrier Italy. Przejazd cała trasą zajmie niecałe 9 godzin, ceny biletów rozpoczynają się od 19,90 za przejazd z Grazu i od 29,90 za przejazd z Wiednia. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport