Partnerzy serwisu:

Remtrak zmodernizuje 60 wagonów PKP Intercity. Dostaną 1 i 2 klasę

Michał Szymajda 31.01.2023 5,9k

Remtrak zmodernizuje 60 wagonów PKP Intercity. Dostaną 1 i 2 klasę
Fot. ms, rynek-kolejowy
Bez większego rozgłosu PKP Intercity zleciło swojej spółce córce modernizację 60 wagonów. PKP Intercity Remtrak zbuduje wagony, w których będą przedziały 1 klasy i bezprzedziałowa przestrzeń klasy 2.
Po raz pierwszy o pracach zleconych spółce córce PKP Intercity wspomniało na początku roku, przy okazji prezentacji planów taborowych na 2023 roku. Znaleźliśmy w niej informację, że „do przewoźnika trafi też 60 wagonów modernizowanych przez PKP Intercity Remtrak”. Zapytaliśmy przewoźnika o to zadanie.

– Jeżeli chodzi o wagony (które trafiły do Remtraku – dop. red.), to jest to naprawa na poziomie P5 wraz z modernizacją. Po wykonanych pracach wagony osobowe będą wagonami przedziałowymi 1/2 klasy z 3 przedziałami 1 klasy i pozostałą częścią bez przedziałową 2 klasy w układzie miejsc 2+2 – napisała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Jak dodaje rzeczniczka, wagony te będą przebudowane do standardu obecnie eksploatowanych wagonów 141A-20. Jakie to wagony?

40 takich pojazdów modernizowała w latach 2019-2021 Pesa Bydgoszcz (część zadań wykonywał zakład bydgoski, a część w Mińsku Mazowieckim). Wagony są posadowione na wózkach starszego typu, które wydają z siebie sporo hałasu. W kwestii innego wyposażenia: będzie w nich Wi-Fi, nowoczesna informacja pasażerska, wygodne toalety i klimatyzacja. Pojawią się automatyczne drzwi wejściowe i monitoring, a także lepszy system rozgłoszeniowy.

Jak wyglądają takie wagony? Można zobaczyć tutaj. Znacznie szersza perspektywa prac przy wagonach na poziomie naprawy głównej (P5) pojawiła się wraz z przejęciem w 2021 roku zakładu i pracowników Taboru Opole.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony