Partnerzy serwisu:

Remonty PLK na świętokrzyskich stacjach

inf. prasowa 08.11.2017 1,7k

Remonty PLK na świętokrzyskich stacjach
Fot. PKP PLK
Poprawa komfortu obsługi podróżnych, nowe perony i wiaty na stacjach Włoszczowa i Kielce Herbskie oraz przebudowa kładki – PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą remonty na świętokrzyskich stacjach. Wartość inwestycji to blisko 5 mln zł.
Trwają prace na stacji Kielce Herbskie. Powstał już nowy, wyższy peron – zgodny z obecnymi standardami, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będzie wyposażony w nowe ławki i wiaty oraz czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładem jazdy. Antypoślizgowa nawierzchnia peronu ze ścieżkami naprowadzającymi dla niewidomych ułatwi bezpieczne korzystanie z obiektu wszystkim podróżnym. Codziennie na stacji zatrzymuje się 18 pociągów pasażerskich.

Kończy się również przebudowa kładki nad torami stacji Kielce Herbskie. Jest tak zorganizowana, że podczas prac piesi mogą korzystać z przeprawy. Kładka o długości ponad 170 m przebiega nad 20 torami. Wymieniana jest jej nawierzchnia i będzie nowe oświetlenie. Na schodach zostaną także wykonane zjazdy dla wózków i rowerów. Dzięki temu mieszkańcy miasta i podróżni będą mogli nadal bezpieczne przekraczać tory. Wartość prac przy peronie i kładce na stacji Kielce Herbskie wynosi ponad 2,4 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA remontują także peron 2 we Włoszczowie. Będzie wyższy i bardziej funkcjonalny dla pasażerów. Zostanie wyposażony w nowe wiaty, ławki, gabloty informacyjne. Zmodernizowane będzie przejście w poziomie szyn. Wartość prac na stacji Włoszczowa to 2,3 mln zł.

W przyszłym roku PLK planują na stacji we Włoszczowie remont peronu 1 wraz z modernizacją parkingu i budową pochylni dla osób o ograniczonej mobilności. Na stacji zamontowane zostaną stojaki rowerowe. Stacja obsługuje na co dzień ok. 30 pociągów pasażerskich.

Prace w obydwu lokalizacjach mają zakończyć się w grudniu br.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA planują remonty kolejnych peronów w regionie, aby podróżowanie koleją było wygodniejsze. W ramach modernizacji linii kolejowych kompleksowo zmodernizowane zostaną stacje i przystanki na liniach: Skarżysko-Kamienna – Sandomierz i Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycje będą realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Aktualnie trwają także prace na stacji Włoszczowa Północ – powstał nowy peron i budowane jest przejście podziemne. Inwestycja jest realizowana w ramach modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony