Partnerzy serwisu:

Remonty i komunikacja zastępcza na Śląsku

lk, Rynek Kolejowy 07.03.2016 3

Remonty i komunikacja zastępcza na Śląsku
fot Marek Proszak http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html
Z powodu remontów linii kolejowych w województwie śląskim od 13 marca wprowadzone będą zmiany w kursowaniu pociągów. Na paru liniach obowiązywać będzie komunikacja zastępcza.
Sporo utrudnień czeka pasażerów Kolei Śląskich. Część pociągów linii Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny (S4) zostanie do 29 kwietnia zastąpiona autobusową komunikacją zastępczą, a część pojedzie w skróconej relacji Tychy Lodowisko – Tychy – Tychy Lodowisko z możliwością przesiadki na pociągi innych linii jadące do Katowic.

Kilka pociągów na linii Zwardoń – Katowice (S5) oraz jeden na linii Wisła Głębce – Katowice (S6) pojedzie w skróconej relacji, z możliwością przesiadki na inne pociągi. Część pociągów linii Rybnik – Bielsko-Biała Gł. (S72) na odcinku Pszczyna-Bielsko-Biała Gł. będzie obsługiwana przez ZKA. Jedna para pociągów pomiędzy Gliwicami a Zabrzem (S1) zostanie zastąpiona przez pewien czas przez ZKA, pozostałe pociągi pojadą wg kilku wariantów godzin kursowania.

Z kolei od 13 marca do 4 kwietnia komunikację zastępczą na odcinku Gliwice Łabędy – Gliwice wprowadzą Przewozy Regionalne dla pociągów relacji Gliwice – Opole.

Natomiast PKP Intericty nie przewiduje wprowadzenia komunikacji zastępczej na odcinku Gliwice-Gliwice Łabędy w podanym terminie. Pociągi PKP Intercity będą kursować bez zmian.
 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony