Partnerzy serwisu:

Remont kolejowego mostu Gdańskiego do końca 2018 roku

Jakub Madrjas 28.02.2017 28

Remont kolejowego mostu Gdańskiego do końca 2018 roku
fot. Adrian Grycuk - CC BY-SA 3.0
Wciąż nie zakończył się rozpoczęty w 2015 roku remont mostu przy Cytadeli (Gdańskiego) w Warszawie. Jak się okazuje, potrwa do końca przyszłego roku.
Most przy Cytadeli (zwany Gdańskim, taką nazwę ma biegnący obok most drogowy) nad Wisłą w Warszawie to konstrukcja stalowa, kratownicowa o długości 508 m. Każdego dnia przejeżdżało nim około 130 pociągów pasażerskich oraz 40 pociągów towarowych. W 2015 roku rozpoczął się jego remont. Miał potrwać kilka miesięcy, ale ekspertyzy wykazały potrzebę rozszerzenia prac remontowych. Pisaliśmy o tym tutaj.

Od tego czasu zamiast wzrostu prędkości z 40 do 60 km/h PLK, przewoźnicy i pasażerowie muszą zmagać się z ograniczoną przez zamknięty tor przepustowością. Podobnie będzie w marcowej korekcie rozkładu jazdy. Na dalszym odcinku trasy w kierunku Woli nastąpi zresztą dwutorowe zamknięcie linii z powodu modernizacji, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak informuje "RK" Karol Jakubowski z PKP PLK, na początku lutego zarządca infrastruktury podpisał umowę z firmą Schuessler Plan-Inżynierzy na wykonanie prac projektowych wzmocnienia konstrukcji mostu Gdańskiego. –
W IV kwartale tego roku zostanie wyłoniony wykonawca przebudowy, który od razu przystąpi do robót - zapewnia rzecznik.

Według zapewnień kolejarzy, całość prac zakończy się dopiero w IV kwartale przyszłego roku. – Harmonogram robót został zaplanowany tak, aby most był przygotowany do obsługi większej liczby pociągów w czasie remontu linii średnicowej – przypomina Jakubowski, dodając, że roboty są wpisane w rozkład jazdy i ten jest układany tak, aby zapewnić jak najlepszą komunikację.

Więcej na temat planowanych na ten rok w Warszawie inwestycjach kolejowych można przeczytać tutaj, a o zakresie pozostałych remontów, w tym tramwajowych – tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony