Partnerzy serwisu:

Rembertów: Pociąg zza ekranu

Jakub Madrjas 23.07.2016 504

arrow
arrow
Rembertów: Pociąg zza ekranu
fot. RK
Rembertów: Pociąg zza ekranu
Rembertów: Pociąg zza ekranu
Przejazd ulicą Cyrulików w warszawskim Rembertowie przez tory nie wydaje się bezpieczny. Zza ekranu nie widać, czy jedzie pociąg. W tym miejscu ma na szczęście zostać uruchomiona sygnalizacja przejazdowa.
Kierowcy jadący ul. Cyrulików w Rembertowie mają do pokonania stresujący przejazd drogowo-kolejowy z linią 449. Jadąc od strony Warszawy zbudowany w ramach modernizacji linii Rail Baltika ekran akustyczny bardzo ogranicza widoczność w stronę Warszawy. Do tego duży kąt przecięcia linii kolejowej powoduje, że upewnienie się, czy nie nadjeżdża pociąg bez wyjścia z samochodu jest właściwie niemożliwe.

Oczywiście, na przejeździe docelowo będzie uruchomiona sygnalizacja, jednak przynajmniej przed dwoma tygodniami, kiedy zajęliśmy się sprawą, kierowca nie miał żadnej informacji, że pociągi nie kursują tą linią. Zawsze mogą zresztą jeździć tędy pociągi techniczne. Co na to PKP PLK?

– Przejazd kolejowo-drogowy na linii 449 przy ulicy Cyrulików będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, sygnalizację i rogatki, które zagwarantują kierowcy bezpieczne przejechanie na drugą stronę linii kolejowej przy zachowaniu zasad ruchu drogowego – odpowiada Karol Jakubowski z PKP PLK.

– Obecnie trasa nie jest wykorzystywana. Ruch zostanie przywrócony po zakończeniu inwestycji na odcinku pomiędzy Rembertowem a Zielonką w sierpniu. Do tego czasu zabezpieczenia zostaną zainstalowane – obiecuje rzecznik. Jak podkreśla, ekrany akustyczne zostały zamontowane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie środowiska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony