Partnerzy serwisu:

Rekordowy wynik Kolei Czeskich za 2018 roku

Michał Szymajda 30.01.2019 2,4k

Rekordowy wynik Kolei Czeskich za 2018 roku
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Rok 2018 był najlepszym od 10 lat, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę pasażerów podróżujących pociągami narodowego czeskiego przewoźnika.
– České dráhy poświęciły sporo energii, by na kolej przyciągnąć nowych pasażerów. To skutkuje bardzo dobrym wynikiem. Udało nam się przewieźć 179,2 mln pasażerów. To o 4,5 mln więcej niż w roku 2017. W 2018 roku České dráhy wykonały pracę przewozową równą 8,2 miliarda pasażerokilometrów. To rekord od czasu przekształcenia w spółkę akcyjną w roku 2003 – powiedział Miroslav Kupec, prezes zarządu Kolei Czeskich.

Zdaniem prezesa ČD nowych klientów przyciągnęło wprowadzenie ustawowych zniżek dla uczniów, seniorów i studentów we wrześniu 2018. Ważna była także wymiana taboru, którą konsekwentnie wdrażają Czesi. – W ciągu najbliższych pięciu lat chcielibyśmy zainwestować około 40 miliardów koron w modernizację naszej floty – dodał prezes czeskiego przewoźnika.

Liczba pasażerów w pociągach ČD rośnie od 2010 roku. Wzrosty notowane są, podobnie jak w Polsce, głównie w ruchu aglomeracyjnym i na szybkich połączeniach dalekobieżnych, m.in. z Pragi do Brna. – Notujemy nawet 9-proc. wzrosty rok do roku na połączeniach dalekodystansowych – dodał Kupec.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony