Partnerzy serwisu:

Rekordowe wyniki szwedzkich kolei

Artur Bogdanowicz 03.01.2018 2,1k

Rekordowe wyniki szwedzkich kolei
fot. Spoorjan, lic. CC BY-SA 3.0.
Szwedzkie Koleje Państwowe SJ przewiozły w roku 2017 rekordową liczbę pasażerów: 30 mln. To o ponad 3 miliony osób więcej niż rok wcześniej.
– W ciągu minionego roku zyskaliśmy wielu nowych pasażerów biznesowych (wzrost o 5%), uzyskaliśmy też kilka nowych zleceń, m.in. na obsługę połączeń w środkowej Szwecji – informuje szef działu sprzedaży SJ Thomas Silbersky. Te zlecenia to podwykonawstwo dla Tåg i Bergslagen, obsługującego linie w prowincjach Dalarna, Gästrikland, Västmanland, Närke i Östergötland.

Największe wzrosty odnotowane zostały w zakresie przewozów stricte szkolnych, bo aż o 19%. Najwięcej nowych podróżnych przybyło na trasach Sztokholm – Sundsvall – Umeå i Sztokholm – Malmö – Kopenhaga.

W najbliższych latach SJ planuje zatrudnienie ponad 500 maszynistów i konduktorów. W planach jest także wprowadzenie zmodernizowanych składów X2000 i wagonów sypialnych.

SJ chce także zakupić 30 składów osiągających prędkość 250 km/h. Wartość zamówienia szacowana jest na 9 mld koron i stanowić będzie największą inwestycję kolejową w Szwecji od 30 lat.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony