Partnerzy serwisu:

Rekordowe straty Deutsche Bahn

Artur Bogdanowicz 25.11.2020 3,2k

Rekordowe straty Deutsche Bahn
Fot. Rob Dammers
Deutsche Bahn w prognozuje 5,6 mld euro strat w 2020 roku; w perspektywie pięciu lat strata sięgnąć może 11 mld euro.
Podczas drugiej fali koronawirusa coraz mniej pasażerów korzysta z usług Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn), co w zasadzie nie dziwi – nie odbywają się żadne imprezy, zaś w hotelach dopuszczone są tylko noclegi służbowe. Składy dalekobieżne wypełnione są średnio w 20%, składy lokalne i regionalne w 55-60%. Jak informuje dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, przewoźnik odnotowuje właśnie rekordową stratę która do końca roku sięgnie 5,6 mld euro. Minus w pierwszym półroczu wyniósł 3,7 mld euro. Według prognoz, skumulowany minus w perspektywie pięciu lat sięgnąć może 11 mld euro.

Rekordowy wynik negatywny to rzecz jasna owoc pandemii, ale zdaniem komentatorów to także efekt odpisu wyników DB Arriva (1,4 mld euro). Coraz gorsza jest też sytuacja DB Cargo, które w pierwszym półroczu 2020 roku straciło 350 mln euro. Pozytywny wynik ma wprawdzie samo DB Schenker, ale nie w stanie zrównoważyć wyniku całego DB Cargo. Szczegółowy obraz sytuacji poznamy zapewne po posiedzeniu rady nadzorczej przedsiębiorstwa 9 grudnia.

DB niecierpliwie wyczekuje wsparcia finansowego ze strony podatników, które uzależnione jest od zgody z Brukseli. Niewykluczone, że będzie ono powiązane z pewnymi warunkami. W projekcie budżetu federalnego na przyszły rok rząd niemiecki chce wpisać kwotę 7,125 mld na ten cel.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony