Partnerzy serwisu:

Rekordowe przyrosty pasażerów w Kolejach Dolnośląskich

inf. pras. 17.05.2018 2,3k

Rekordowe przyrosty pasażerów w Kolejach Dolnośląskich
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Województwo dolnośląskie w ciągu ostatnich pięciu lat stało się najlepszym regionem Polski pod względem przyrostu pasażerów korzystających z kolei. W latach 2012-2017 zanotowano wzrost aż o 75%.
– Dane Urzędu Transportu Kolejowego wskazują, że jesteśmy zdecydowanie najszybciej rozwijającym się województwem spośród kilku regionów, w których wzrasta liczba podróży koleją przypadająca na jednego mieszkańca – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, odpowiedzialny za transport. – Wciąż częściej koleją jeździ się w województwie mazowieckim i pomorskim, ale wynika to z bardzo dobrze zorganizowanych systemów transportu aglomeracyjnego. My również do tego dążymy – podkreśla Przybylski.Rok 2017 był najlepszy dla rynku kolejowego od wielu lat, przewieziono ponad 304 milionów pasażerów. Według statystyk Polacy wsiadają do pociągu średnio 8 razy w ciągu roku. Co ciekawe, mieszkaniec Dolnego Śląska w 2017 roku jechał pociągiem ponad osiem razy. Zdaniem urzędu marszałkowskiego jest to związane z licznymi inwestycjami Kolei Dolnośląskich, między innymi w nowe pociągi, a także w remonty linii kolejowych. KD uruchamiają też nowe połączenia, m.in. weekendowe – do Adrspachu i Trutnova.

– W weekend majowy połączenia do Adrspachu i Trutnova cieszyły się ogromną popularnością. Widzimy, że te kierunki bardzo odpowiadają mieszkańcom Dolnego Śląska. W ciągu kilku wolnych dni tymi pociągami podróżowało 5685 podróżnych – dodaje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony