Partnerzy serwisu:

Rekordowa liczba pasażerów w Święta na kolei w Niemczech

Artur Bogdanowicz 29.12.2022 779

Rekordowa liczba pasażerów w Święta na kolei w Niemczech
Fot. M. Szymajda
W okresie Świąt Bożego Narodzenia z przejazdów niemieckimi pociągami dalekobieżnymi DB skorzystało 3,2 mln pasażerów. To absolutny rekord na niemieckich kolejach.
Dla porównania, w ubiegłym roku między 22 a 28 grudnia koleje przewiozły 1,6 mln osób, a przed pandemią – w rekordowym roku 2019 – 2,8 mln podróżnych. Według danych Kolei Niemieckich (DB) przewozy przebiegały stabilnie i punktualnie. Co najważniejsze, w szczytowych dniach obłożenia 22.12 i 23.12, nie odnotowano znaczących opóźnień, które w tym roku były zmorą niemieckich kolejarzy, zwłaszcza w przypadku połączeń dalekobieżnych.

Wypełnienie pociągów kategorii IC/ICE wynosiło średnio 52%. Mimo większej niż zwykle liczby podróżnych odpowiada to dotychczasowemu wynikowi – dzięki zwiększeniu liczby regularnych składów na torach od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy (+13 tysięcy miejsc więcej niż do 10.12.22) oraz 80 dodatkowym pociągom w okresie świątecznym. Warto przy okazji zauważyć, że wprowadzone z nowym rozkładem jazdy do ruchu ICE 3neo kursują bezawaryjnie – obecnie DB użytkuje 4 takie składy, w nadchodzącym roku flota zwiększy się o 14 jednostek.

Wygląda na to, że 2022 rok będzie na niemieckiej kolej rekordowy. Przyczyną tego będzie wprowadzony latem Bilet za 9 euro, o którym piszemy tutaj. Będzie on miał swojego następcę - bilet za 49 euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony