Partnerzy serwisu:

Rekordowa liczba pasażerów. PKP Intercity i ŁKA aktualizują prognozy przewozowe

Jakub Madrjas 28.09.2022 2,4k

Rekordowa liczba pasażerów. PKP Intercity i ŁKA aktualizują prognozy przewozowe
fot. PKP IC
Trwa dobra passa przewoźników kolejowych. PKP Intercity i ŁKA zaktualizowały w związku z tym prognozy tegorocznego wyniku przewozowego. Narodowy przewoźnik chce mieć łącznie 50 mln podróżnych, a łódzki – ponad 8,5 mln.
Po wyjątkowo intensywnym okresie letnim PKP Intercity przewiduje dalsze utrzymanie zwiększonej popularności podróżowania koleją. Najnowsze prognozy wskazują, że 2022 rok spółka zakończy z ponad 50 milionami przewiezionych pasażerów, co będzie oznaczać pobicie wyniku z rekordowego do tej pory 2019 roku.

 Ponad 38,6 mln osób, które podróżowały pociągami PKP Intercity od początku roku do końca sierpnia to więcej niż przez cały ubiegły rok, kiedy to z usług przewoźnika skorzystało niecałe 35,7 mln pasażerów. Ostatnie tygodnie pokazują, że koniec wakacji nie był równoznaczny ze znacznym spadkiem frekwencji w pociągach, ta cały czas utrzymuje się na dużo wyższym poziomie niż rok temu. 2022 rok zapowiada się zatem jako rekordowy – przekroczona może zostać granica 50 mln pasażerów – podał przewoźnik.

Nowy film reklamowy PKP Intercity

–  Cieszymy się, że coraz więcej ludzi wybiera nasze pociągi, co motywuje nas do wytężonej pracy nad dalszym rozwijaniem usług. Zainteresowanie naszą ofertą w ostatnich dniach i tygodniach pokazuje nam, że tegoroczna jesień może być czasem częstych podróży koleją po Polsce. Prognozujemy, że 2022 rok zakończymy z nowym, rekordowym wynikiem przewiezionych pasażerów – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie. Przewoźnik opublikował też nowy film zachęcający do jesiennych podróży z PKP Intercity. Produkcję można oglądać w kanałach społecznościowych przewoźnika i na portalu YouTube:

Ruszając w dłuższą podróż, zawsze mamy jakiś cel wyjazdu – spotkanie rodzinne, sprawy służbowe, odpoczynek czy rozmowę o pracę. Każda podróż jest zatem wstępem do kolejnego wydarzenia. Każdy bilet to szansa na to, aby zacząć nowy rozdział w życiu, co chcieliśmy pokazać w filmie „Milion okazji do napisania swojej historii na nowo”. Już wkrótce przedstawimy naszym pasażerom nową promocję, która z pewnością stworzy okazję do napisania swojej historii na nowo – tłumaczy Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity w komunikacie. Za scenariusz, reżyserię i produkcję filmu odpowiada Łukasz Madziar, a realizację koordynowała agencja Publicis Consultants.

Rekordy również w ŁKA

Wyjątkowo dobre wyniki przewozowe osiągają też w tym roku przewoźnicy regionalni. Polregio ma więcej pasażerów niż przed pandemią, podobnie jest w Kolejach Wielkopolskich czy Dolnośląskich. Zaktualizowane prognozy na koniec roku przedstawił dziś Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony