Partnerzy serwisu:

Rekord prędkości w Afryce. Trwają przygotowania do uruchomienia linii KDP

Tomasz Kościelny 08.05.2018 240

Rekord prędkości w Afryce. Trwają przygotowania do uruchomienia linii KDP
Fot. ONCF
W Maroku pociąg dużych prędkości rozpędził się do 353,9 km/h. To zdecydowany rekord jeśli chodzi o prędkość pociągów w Afryce. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona pierwsza linia KDP na terenie Maroka. Kolejne – w nadchodzących latach.
Rekord prędkości na torach Afryki został pobity 27 kwietnia, podczas jazd testowych pociągu KDP, na dopiero co zbudowanej linii Tanger – Kenitra, która za kilka miesięcy ma zostać oddana do eksploatacji. Poinformowali o nim pracownicy Alstomu w mediach społecznościowych. Przy prędkości 320 km/h, do której jest przystosowany i tabor, i infrastruktura, odległość pomiędzy Tangerem i Kenitrą będzie można pokonać w 90 minut, a po za kończeniu kolejnego etapu inwestycji pociągi dojadą do Casablanki w czasie 130 minut.

Rekord został ustanowiony podczas jazdy pociągu Euroduplex firmy Alstom. Koleje Marokańskie ONCF do obsługi linii zakupiły 12 takich składów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, linia z Tangeru do Kenitry zostanie uruchomiona latem tego roku. Prowadzone testy mają na celu uzyskanie niezbędnych pozwoleń i certyfikatów. Następnie ONCF uruchomi modernizowany odcinek z Kenitry do Casablanki, na którym pociągi będą rozpędzały się do prędkości ok. 220 km/h. Długość całej linii liczy około 350 km.

To dopiero początek inwestycji Maroka w koleje dużych prędkości. Plany zakładają, że w ciągu najbliższych 20 lat sieć KDP w tym kraju rozrośnie się do 1500 km.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony