Partnerzy serwisu:

Regiokarta już tylko w formie elektronicznej

inf. pras 13.07.2021 866

Regiokarta już tylko w formie elektronicznej
Fot. PR
Polregio poinformowało, że od 12 lipca 2021 r. wprowadzona została imienna Regiokarta w formie elektronicznej, którą można zakupić za pośrednictwem systemu sprzedaży online. 
Tym samym, jak podkreśla przewoźnik, nie są już wydawane Regiokarty w formie plastikowej - wyjątek stanowią wyłącznie duplikaty. Zakupioną cyfrowo RegioOkartę można okazywać do kontroli w pociągu na ekranie urządzenia mobilnego, lub w formie wydruku papierowego.

Co ważne, Regiokarty zakupione przed 12 lipca br. zachowują swoją ważność zgodnie z zawartą umową, a ich późniejsza prolongata będzie możliwa w systemie sprzedaży online bilety.polregio.pl. Od dziś (13 lipca) nie ma już możliwości składania wniosków o wydanie nowej Regiokarty lub jej prolongowanie w kasie biletowej. Obie te usługi są dostępne jedynie w formie elektronicznej.

Kasy biletowe nadal będą przyjmowały wyłącznie wnioski o wystawienie duplikatów do kart plastikowych zakupionych przed 12 lipca .

Regiokarta to Imienna karta zniżkowa dla często podróżujących. Daje one około 30% zniżki na bilety jednorazowe w dowolnych relacjach Polregio i około 15% zniżki na bilety okresowe i sieciowe przewoźnika. Kosztuje 175 zł rocznie dla osób indywidualnych. 

Przypomnijmy, że interpelację w sprawie braku możliwości zakupu przez internet Regiokarty złożyła na początku roku posłanka Lewicy Paulina Matysiak. W odpowiedzi wiceminister Andrzej Bittel zapowiedział wdrożenie tego rozwiązania.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony