Partnerzy serwisu:

Regiokarta będzie cyfrowa

Jakub Madrjas 16.02.2021 2k

arrow
arrow
Regiokarta będzie cyfrowa
fot. Polregio
Regiokarta będzie cyfrowa
Regiokarta będzie cyfrowa
Posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak złożyła do ministra infrastruktury interpelację w sprawie braku możliwości zakupu przez internet Regiokarty (oraz biletu ze zniżką wynikającą z jej posiadania), co jest szczególnie ważne w trakcie pandemii. Regiokarta to program lojalnościowy przewoźnika w postaci imiennej karty zniżkowej dla osób często podróżujących.
W odpowiedzi na pismo wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel poinformował, że przewoźnik Polregio pracuje nad rozwiązaniem, w którym bilety zakupione przez internet, w tym Regiokarta, będą honorowane przez wszystkich przewoźników kolejowych. – W związku z tym trwają prace nad uproszczeniem dostępności Regiokarty, w tym zniesienia nośnika plastikowej karty. Po zakończeniu wszystkich prac po stronie infrastruktury informatycznej, zarówno ze strony spółki, jak i na styku z innymi przewoźnikami, Polregio planuje udostępnienie do sprzedaży Regiokarty w nowej postaci – również w kanale internetowym – podał minister.

Jak czytamy, intencją spółki jest niezwłoczne uruchomienie sprzedaży Regiokarty w kanale internetowym, jednak będzie to uzależnione od możliwości jej odczytu (oraz odczytu biletów internetowych) przez pozostałych przewoźników. Spółka poinformowała również, że pomimo ustania usługi zakupu Regiokarty on-line, która była świadczona przez podmioty zewnętrzne, nadal pozostała możliwość jej zakupu poprzez wysłanie zamówienia na dedykowany adres regiokarta@polregio.pl, a po dokonaniu zapłaty, Regiokarta przesłana zostanie pocztą. – Bilety ze zniżką dla posiadaczy Regiokarty są dostępne we wszystkich kanałach – podkreśla minister.

Polregio poinformowało też ministerstwo o przekazaniu innym przewoźnikom regionalnym danych technicznych w zakresie odczytu biletów PR (biletów internetowych, w tym także biletów wydanych na podstawie Regiokarty) i podkreśliła wolę współpracy w tym zakresie. – Działania Spółki skupione są obecnie na wdrożeniu honorowania biletów internetowych z Regiokartą u następujących przewoźników regionalnych: PKP SKM w Trójmieście, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, ARRIVA RP, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie – podsumowuje minister Bittel.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport