Partnerzy serwisu:

Jest wniosek Kolei Czeskich o trasę z Bogumina do Chełma

Jakub Madrjas 03.07.2020 216

Jest wniosek Kolei Czeskich o trasę z Bogumina do Chełma
Fot. Patryk Farana, zdjęcie archiwalne
Koleje Czeskie (Ceske Drahy) złożyły do czeskiego regulatora rynku kolejną informację o planie uruchomienia połączeń do Polski we współpracy z PKP Intercity. 
Wniosek został złożony w trybie otwartego dostępu do infrastruktury. Na razie mamy niewiele informacji – połączenia miałyby ruszyć 11 grudnia 2020 roku na trasie z czeskiego Bogumina (cz. Bohumin) do Chełma. Planowana jest 1 para pociągów dziennie, odjeżdżająca z Bogumina o 4 rano a powracająca o północy. Pojemność określono na 320 miejsc. Nie podano dokładnej trasy i rozkładu jazdy.

Warto przypomnieć, że złożenie wniosku, a nawet jego ewentualne przyjęcie, nie oznacza obowiązku uruchamiania połączeń. PKP Intercity nie podaje informacji na temat tego pociągu. – O planach uruchomienia połączenia na tej trasie będziemy informowali bliżej terminu wprowadzenia nowego rocznego rozkładu jazdy – poinformował Piotr Mazur z biura prasowego PKP Intercity. W obecnym rozkładzie jazdy figuruje pociąg z Chełma do Katowic przez Stalową Wolę Rozwadów, Rzeszów, Tarnów i Kraków, ale od 17 marca do 6 lipca trwa przerwa w jego kursowaniu.

Warto przypomnieć, że pociąg międzynarodowy do Polski rozpoczynający bieg w Boguminie, czyli tuż za polską granicą, pojawił się w wakacyjnym rozkładzie jazdy w 2018 roku. To TLK Wydmy, który – także dziś – kursuje do Helu. Wagony z miejscami do siedzenia zapewniają właśnie Ceske Drahy, a PKP Intercity, na dość kosztownej w opinii ekspertów zasadzie wzajemnych rozliczeń wagonokilometrów pomiędzy poszczególnymi zarządami kolei, wykorzystuje je następnie również w relacjach krajowych. Liczba wykorzystywanych przez PKP Intercity wagonów czeskich rośnie z roku na rok – na obecny sezon wakacyjny zaplanowano ich aż 113 (oraz 24 słowackie). 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony