Partnerzy serwisu:

RegioJet podsumowuje pierwszy miesiąc z pociągami do Rijeki

Roman Czubiński 30.07.2020 2,6k

RegioJet podsumowuje pierwszy miesiąc z pociągami do Rijeki
fot. RegioJet
20 tysięcy pasażerów – to bilans pierwszego miesiąca kursowania nocnych pociągów RegioJet z Pragi do Rijeki. Sprzedaż biletów, łącznie z tymi zarezerwowanymi na kolejne kursy, przekroczyła 50 tysięcy. Przewoźnik już dziś zapowiada uruchomienie ich także w przyszłym roku i zaoferowanie dodatkowych udogodnień.
– Przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem zarówno pod względem frekwencyjnym, jak i ekonomicznym – podkreśla rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj. Pociąg łączący Czechy z Chorwacją przez Słowację, Węgry i Słowenię wzbudził olbrzymie zainteresowanie podróżnych jeszcze przed jego uruchomieniem (w ciągu pierwszej doby po rozpoczęciu dystrybucji biletów sprzedano ich ponad 8 tysięcy). W dwa tygodnie po pierwszym kursie przewoźnik podjął decyzję o uruchamianiu pociągu codziennie, zamiast – jak na początku – 3 razy w tygodniu. Wtedy też zaoferowano pasażerom więcej miejsc do przewozu rowerów oraz „strefy ciszy” w wybranych wagonach.

Do sukcesu przyczyniły się tanie bilety, wliczone w cenę usługi (rezerwacja miejsc, dostęp do Internetu, bezpłatna kawa i śniadanie) oraz skomunikowanie z pociągami i autobusami dowozowymi zarówno w Pradze (m. in. dla podróżnych z Niemiec i Austrii), jak i w Rijece (autokary RegioJet rozwożące pasażerów po najpopularniejszych kurortach Chorwacji). Według danych przewoźnika z tych ostatnich korzysta około połowy pasażerów. Nie bez znaczenia był też zapewne wywołany pandemią koronawirusa kryzys na rynku połączeń lotniczych.

Jak informuje Ondrůj, dzienna sprzedaż biletów waha się między 600 a 1000 sztuk. Stacje początkowe lub końcowe są najczęściej położone w Czechach. Wśród pozostałych zauważalną grupą są bilety do i z Bratysławy (ok. 10% wszystkich). Do wyboru są miejsca siedzące, przedziały sypialne dla pojedynczych pasażerów i grup (w tym we wspomnianych „cichych“ wagonach) oraz miejscówki w specjalnych wagonach Astra o podwyższonym komforcie. Dużą popularnością cieszy się oferta łącząca przejazd w obu kierunkach z dwoma noclegami na chorwackim wybrzeżu oraz wyżywieniem za 2990 koron (nieco ponad 500 zł). Wprowadzone przed tygodniem pakiety już w ciągu dwóch pierwszych dni znalazły ok. 80 nabywców.

Do końca wakacji pociąg Praga – Rijeka będzie kursował codziennie. Później, do soboty 26 września, połączenie będzie dostępne jeszcze trzy razy w tygodniu. Dobre wyniki połączenia skłoniły RegioJet do rozpoczęcia przygotowań do kolejnego sezonu wakacyjnego na tej trasie. W ofercie mają znaleźć się wówczas kolejne nowości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony