Partnerzy serwisu:

RegioJet zaczął jeździć na trasie Praga – Wiedeń – Budapeszt.

Michał Szymajda 14.06.2021 1,9k

RegioJet zaczął jeździć na trasie Praga – Wiedeń – Budapeszt.
fot. RegioJet
RegioJet otwiera kolejną komercyjną linię. Od 13 czerwca kursuje z Pragi do Budapesztu przez Wiedeń. Jak podkreśla operator, otwarcie połączenia, planowanego na wcześniejszy niż obecny termin, jest możliwe po otwarciu granic i zniesieniu wielu regulacji dotyczących podróżowania w dobie koronawirusa. Rok temu pociąg kursował tylko przez kilka tygodni.
RegioJet chwali się bardzo niskimi cenami biletów. Jak podkreśla w komunikacie prasowym, bilet na odcinek Praga – Budapeszt można nabyć już za 16 euro, a z Wiednia do Budapesztu za 9 euro.

Wjeżdżamy na nową trasę z wizją znacznego obniżenia kosztów podróży pociągiem i oferowania szerokiego wachlarza naszych usług. Chcemy zapewnić wygodną podróż między stolicami za cenę znacznie niższą od nierozsądnych cen stosowanych przez państwową konkurencję. Teraz każdy może sobie pozwolić na podróż pociągiem na trasie Praga – Wiedeń – Budapeszt – powiedziała Ivana Sachsová, dyrektor projektu w RegioJet. „Rynek Kolejowy” sprawdził ceny biletów na połączenia w najbliższych dniach i rzeczywiście, bilety za cenę oznaczoną przez operatora są dostępne. Pociągi na całym odcinku od Pragi do Budapesztu jadą jednak około 20 minut dłużej niż "państwowa konkurencja", czyli pociągi pod nazwą handlową "Metropolitan".

RegioJet oferuje cztery klasy wagonów pociągu: Low-Cost, Standard Class, Relax Class i Businness Class. Są to odpowiednio odświeżony wagony dobrego standardu kupione od DB, Kolei Austriackich, a także prawie nowe wagony Astra.  W najniższej klasie nie otrzymuje się darmowego napoju oraz zniżek na poczęstunek. Pociąg kursuje dwa razy dziennie (o 4:49 i 12:49 z Pragi i o 7:52 i 15:52 z Budapesztu) w każdym kierunku. Ponadto do Budapesztu można dotrzeć z Pragi (ale nie z Wiednia) pociągiem RegioJet, który jeździ do Chorwacji. Między Wiedniem a Pragą RegioJet kursuje już od jakiegoś czasu cztery razy dziennie.

O planach uruchomienia pociągów z Polski na zachód Europy, które ma czeski prywatny operator, piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony