Partnerzy serwisu:

RegioJet z jednolitym certyfikatem bezpieczeństwa w Niemczech

Michał Szymajda 12.01.2023 1,1k

RegioJet z jednolitym certyfikatem bezpieczeństwa w Niemczech
fot. RegioJet
Europejska Agencja Kolejowa (ERA) wydała jednolity certyfikat bezpieczeństwa dla czeskiego prywatnego przewoźnika RegioJet dla obszaru Niemiec. Może tam teraz samodzielnie uruchamiać pociągi.
Certyfikat wydany przez Erę otwiera przed RegioJet możliwość wejścia na trudny, ale jednocześnie bardzo dochodowy niemiecki rynek, ponieważ konkurencja dla przewozów dalekobieżnych nie jest w tym kraju mocna, inaczej niż w Czechach, gdzie RegioJet ma coraz większy udział w rynku. Regiojet posiada teraz taki certyfikat dla Czech i Słowacji, gdzie jego oferta jest najbardziej rozwinięta, dla Polski (obsługuje połączenie Przemyśl – Praga) oraz dla Austrii (jeździ do Wiednia) i Niemiec.

– RegioJet posiada jednolity certyfikat bezpieczeństwa dla pociągów uruchamianych na obszarze Austrii. Od marca 2022 obsługujemy Wiedeń i Budapeszt. Teraz otrzymujemy certyfikat, który pozwoli nam rozwijać nowe trasy do Niemiec, a także trasy tranzytowe do krajów Europy Zachodniej przez Niemcy – powiedział Jakub Svoboda, dyrektor zarządzający RegioJet. Przewoźnik posiada wagony i lokomotywy, które mogą kursować w Niemczech, już wcześniej chciał tam operować w porozumieniu z innym operatorem, jednak w tej sytuacji należy się spodziewać raczej samodzielnych operacji RJ.

Wcześniej taki certyfikat otrzymał inny prywatny operator – Leo Express – który uzyskał certyfikat na prowadzenie działalności w Niemczech po przejęciu spółki Locomore, jednak jego drogi z Flixtrainem, dla którego działał, rozeszły się w czasie pandemii. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony