Partnerzy serwisu:

RegioJet szuka polskich pracowników. Kiedy ruszy pociąg Praga – Przemyśl?

Michał Szymajda 21.11.2020 7,7k

RegioJet szuka polskich pracowników. Kiedy ruszy pociąg Praga – Przemyśl?
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Czeski prywatny operator rozpoczął poważne przygotowania do uruchomienia pociągów na terenie Polski. Poszukuje pracowników do obsługi połączeń kolejowych. W pierwszej kolejności dla relacji Praga – Przemyśl.
O tym, że RegioJet zamierza uruchomić nocne połączenie Praga – Przemyśl – Praga pisaliśmy już wielokrotnie. Na stronie przewoźnika pojawiło się ogłoszenie o pracę dla kierowników pociągów ze znajomością języka czeskiego i polskiego. RegioJet poszukuje osób z taką umiejętnością zamieszkałych np. w Pradze czy Bohuminie lub skłonnych tam rozpoczynać pracę. Oferuje umowę o pracę oraz szkolenie, oczekuje też krótkiego, płatnego okresu stażu na stanowisku stewarda (konduktora).

To nie koniec: poszukiwani są także maszyniści z językiem polskim, którzy mogliby prowadzić lokomotywy w Polsce. Spółka chce dać pracę także dyspozytorowi operacyjnemu.

Jasne jest, że operator przygotowuje się na poważnie do uruchomienia pociągów w Polsce, jednak na przeszkodzie by robić to od grudnia 2020 może stanąć sytuacja epidemiczna w Polsce i w Czechach. Nie ukrywa tego rzecznik prasowy RegioJet Aleš Ondrůj

– Chcemy być przygotowani na każdą ewentualność. Zastanawiamy się nad zmianą terminu uruchomienia pociągów do Polski na pierwszy kwartał 2021. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna i nie jest to jeszcze jasne – powiedział.

O innych planach dotyczących Polski, które ma przewoźnik, szerzej piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony