Partnerzy serwisu:

RegioJet szuka polskich pracowników. Ile można zarobić?

Michał Szymajda 30.07.2021 15,8k

RegioJet szuka polskich pracowników. Ile można zarobić?
fot. MS, Rynek Kolejowy
RegioJet poszukuje stewardów i stewardess a także prowadzących lokomotywy przewoźnika na trasach przez Polskę. Przygotowania do uruchomienia połączeń idą pełną parą.
Na stronie internetowej przewoźnika pojawiły się ogłoszenia zachęcające do rozpoczęcia kariery w pociągach do Polski. Można aplikować na stanowiska stewarda/stewardessy, a także maszynisty lub maszynistki.

– Nowi pracownicy są potrzebni do uruchomienia planowanego połączenia na trasie Praga – Kraków – Przemyśl – Lwów. Maszynistów będziemy zatrudniali do pracy na odcinku trasy Bohumín – Przemyśl – napisał w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące tras z nową załogą Aleš Ondrůj, rzecznik prasowy RegioJet.

W Regiojet stewardzi i stewardessy wykonują nieco inną pracę niż konduktorzy. Zajmują się oni głównie dystrybucją posiłków i napojów a także informacją pasażerską i reakcją na pytania pasażerów. Jeden steward odpowiada za jeden lub dwa wagony. Ich pracę koordynuje kierownik pociągu. RegioJet dla pociągów Praga – Lwów oczekuje znajomości czeskiego (ogłoszenie o pracę jest w języku czeskim), a dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego. Zarobki w przypadku obsługi wagonów wahają się od 25000 do 35000 koron (od ok. 4500 do 6200 złotych) plus premie, zniżki na podróż pociągami operatora, inne dodatki i 25-dniowy urlop.

Inaczej jest w przypadku maszynistów, od których oczekuje się przynajmniej średniej znajomości czeskiego i polskiego. O zarobkach maszynisty RegioJet nie informuje, jednak na zachętę proponuje spory "dodatek rekrutacyjny" w wysokości prawie 9 tysięcy złotych. – Dołącz do nas i bądź z nami na starcie nowego połączenia do Polski. Jeśli jesteś również maszynistą mniejszego przewoźnika i chcesz jeździć naszymi składami na lokomotywach Siemens Vectron lub Bombardier Traxx, skontaktuj się z nami – czytamy na stronie RegioJet.

Operator nie informuje o liczbie stanowisk do obsadzenia, ale można się spodziewać, że będzie potrzebował około 30-40 nowych pracowników, aby zapewnić obsługę planową i rezerwy.

Pociągi z Przemyśla do Pragi przez Przemyśl, Kraków, Katowice i Ostrawę mają szanse na start w grudniu 2021. Przewoźnik od roku może te pociągi uruchamiać, jednak dotąd nie zdecydował się na to, ze względu na czasowe ograniczenia w przewozach, które wprowadzał polski rząd, ograniczając np. liczbę możliwych do zajęcia miejsc do 50%. O szerszych planach RegioJet piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony