Partnerzy serwisu:

RegioJet sprzedał w kilkanaście godzin 8000 biletów na pociąg Praga-Rijeka

Jakub Madrjas 12.06.2020 7,2k

RegioJet sprzedał w kilkanaście godzin 8000 biletów na pociąg Praga-Rijeka
fot. RegioJet
Wczoraj wieczorem RegioJet rozpoczął sprzedaż biletów na swój pociąg z Czech i Słowacji do Rijeki w Chorwacji - łącznie z przesiadkami do około 30 miejsc na chorwackim wybrzeżu. Do tej pory sprzedano już ponad 8000 biletów - podał przewoźnik.
RegioJet podkreśla niskie ceny biletów - podróż w jedną stronę na miejscach siedzących kosztuje od 22 euro, a w kuszetce - od 30 euro. W kolejnych dniach RegioJet rozpocznie również sprzedaż biletów z węgierskiej stacji Csorna. - Nigdy wcześniej ceny biletów do Chorwacji nie były tak tanie i wygodne jak w tym roku. Chcemy, aby nasze ceny były ustalone tak, aby po trudnych czasach każdy mógł sobie pozwolić na wakacyjną podróż do Chorwacji - mówi Ivana Kašická, dyrektorka RegioJet cytowana w komunikacie.

Cena biletu obejmuje rezerwację miejsc i usługi pokładowe, które pasażerowie otrzymują podczas podróży - w tym bezpłatną kawę i śniadanie, połączenie internetowe lub bezpłatny portal rozrywkowy oraz ofertę innych usług pokładowych. 

Od 30 czerwca

Pociągi RegioJet będą kursować od wtorku 30 czerwca do soboty 26 września trzy razy w tygodniu z Pragi, Pardubic, Brna, Břeclav, Bratysławy i Csorny (Węgry) - odjeżdżając z Czech / Słowacji / Węgier we wtorki, piątki i niedziele oraz z Rijeki i Lublany w środy, soboty i poniedziałki.

- Oprócz wakacyjnych wyjazdów dla pasażerów z Czech, Słowacji lub Węgier do Chorwacji, pociąg jest również idealny do wakacyjnych wyjazdów obywateli chorwackich i słoweńskich do Pragi, Brna lub Bratysławy. Również dla nich daje możliwość odwiedzenia Czech lub Słowacji za przystępną cenę. Pociąg może być również doskonałym rozwiązaniem dla austriackich pasażerów wsiadających do pociągu w Bratysławie (połączenie z autobusami RegioJet z Wiednia) lub z okolic Drezna w Niemczech, łącząc się z pociągiem w Pradze - pisze RegioJet.

Pociąg będzie kursował w nocy, a pasażerowie będą mogli zarezerwować miejsce w następujących typach wagonów:

  • Wagon Astra z indywidualnymi ekranami na siedzeniach - cena za bilet od 590 CZK / 22 EUR.
  • Wagon z miejscami siedzącymi z przedziałami dla grup - cena biletu od 590 CZK / 22 EUR za osobę.
  • Wagon kuszetka z przedziałami do spania dla grup i osób indywidualnych - cena biletu od 790 CZK / 30 EUR za osobę.
Połączenie z autobusami

Na kilka dni przed odjazdem, pasażerowie będą mogli zamówić przekąski przez Internet, które personel pokładowy przygotuje dla nich przy odjeździe pociągu. Podczas podróży będą mogli zamówić napoje i inne drobne przekąski. Rano, przed przyjazdem na stację docelową, pasażerowie otrzymają darmową kawę z małym śniadaniem. W skład pociągu wchodzić będzie do 12 wagonów o łącznej pojemności 560 miejsc. RegioJet współpracuje z Chorwackimi Kolejami HŽ, Słoweńskimi Kolejami SŽ oraz węgierską firmą Continental Railway Solution w zakresie eksploatacji pociągu.

W Rijece pasażerowie będą mieli połączenie z autobusem RegioJet, który zawiezie ich do miejsc docelowych na Riwierze Chorwackiej za cenę 200 lub 300 koron czeskich, w zależności od odległości. Autobusy będą odjeżdżać zawsze po przybyciu pociągu z Pragi i przewiezieniu pasażerów. W przeciwnym kierunku, pasażerowie będą przyjeżdżać autobusem przed odjazdem pociągu. Transfer będzie gwarantowany i można korzystać z połączeń autobusowych, na przykład do następujących miejsc docelowych: Opatja, Rabac, Medulin, Pula, Rovinj, Porec, Novigrad, Malinska, Silo, Vrbnik, Krk, Baska, Crikvenica, Novi Vinodolski, Zadar, Sukosan, Biograd, Pakostane, Omis, Brela, Baska Voda, Makarska, Podgora, Podaca, Gradac, Sibenik, Primosten, Trogir i Split.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony