Partnerzy serwisu:

RegioJet rusza z połączeniem Praga – Wiedeń

Tomasz Kościelny 24.11.2017 2,6k

RegioJet rusza z połączeniem Praga – Wiedeń
Fot. Kabelleger / David Gubler, lic. CCA 4.0/Wikim
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na nowe, międzynarodowe połączenie czeskiego, prywatnego przewoźnika. Firma RegioJet uruchomi pociągi w relacji Praga – Wiedeń już 10 grudnia – w dniu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy.
RegioJet zamierza cztery razy dziennie uruchamiać połączenia w relacji Wiedeń – Brzecław – Brno – Praga. Pociągi będą odjeżdżały z Wiednia o godz. 6:30, 10:30, 14:30 oraz o 18:30. Z Pragi składy wyruszą w przeciwnym kierunku o 5:21, 9:21, 13:21 oraz o 16:21. Podróż z Wiednia do Pragi zajmie 4 godziny i 12 minut, a z Wiednia do Pragi – 4 godz. i 2 min. Nowe połączenia będą prowadzone we współpracy z austriackim partnerem – firmą Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH, która uruchamia pasażerskie i towarowe pociągi, a także jest operatorem połączeń autobusowych. To pozwoli na posługiwanie się licencją i certyfikatami bezpieczeństwa austriackiej firmy.

Konkurencyjna oferta

Bilety są dostępne w cenach: 15 euro w klasie Standard, 22 euro w klasie Relax oraz 29 euro w klasie Business. Przewoźnik zapewnia, że nie będzie droższych biletów. Identyczna cena utrzyma się w sprzedaży na kilka minut przed odjazdem. Została także zapewniona opcja stuprocentowego zwrotu kosztów, o ile bilet zostanie anulowany najpóźniej na 15 minut przed odjazdem. Na pokładzie na podróżnych ma czekać gorąca przekąska, dostęp do internetu, a także m.in. prasa.

Debiut na nowym rynku

– Naszym zamiarem jest pokazanie, że podróż pociągiem w relacji międzynarodowej może być tak łatwa jak podróż autobusem, jednak przy nieporównywalnie wyższym poziomie komfortu – powiedział szef firmy RegioJet Radim Jančura. – Chcemy pokazać innym operatorom, że można odejść od przestarzałego modelu obsługi pasażerów, typowego w relacjach międzynarodowych – dodał. Przedstawiciele przewoźnika zakładają, że Austria – poza Czechami i Słowacją – stanie się kolejnym ważnym rynkiem dla firmy RegioJet i że właśnie tam uda się jej rozwinąć również inne gałęzie działalności. 

W roku 2016 pociągi firmy RegioJet przewiozły około 8 mln osób. Drugie 8 mln podróżnych skorzystało z połączeń autobusowych przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony